Nejzajímavější články ze světa financí.

Pandemie koronaviru výrazně zasáhla život většiny z nás. A to nejen osobní, ale i pracovní. Výpadek příjmů, ať už kvůli nemoci, karanténě, nutnosti zůstat doma s dětmi či zavřené provozovně, ukázal na nezbytnost sjednání některých typů pojistných produktů, především pak těch týkajících se práce.

Běžně na něj myslíme při cestách do zahraničí. A také v souvislosti s naším bydlením. U podnikání na něj ale zapomínáme. Řeč je o pojištění odpovědnosti. Dokáže Vás ochránit i před mnohamilionovými škodami a pomůže Vám také v případných sporech se zákazníky.

Před několika lety patřilo investiční a předtím kapitálové životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení Vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí je tu způsob,...

Pomoc s odtahem auta, zajištění instalatéra nebo například vyhledání lékaře v zahraničí. S tím vším Vám pomůžou asistenční služby. Najdete je u celé řady pojištění. Přesto je lidé využívají mnohem méně, než by mohli.

Nízké pojistné částky a spousta nepojištěných domů a bytů. Tak to v současnosti vypadá na trhu s pojištěním nemovitostí a domácností. Nepojištěný nebo špatně pojištěný majetek Vás přitom může stát miliony. A stačí jen elektrický výboj, zásah blesku nebo návrat z dovolené zakončený pohledem na vypáčené dveře.

Máte poškozené auto, někdo Vám poškrábal lak nebo jste měli dopravní nehodu? Pokud si kladete otázku, kde vezmete peníze na pokrytí škody, máte dvě možnosti - zaplatit z vlastní kapsy, nebo mít sjednané havarijní pojištění.

Uzavření povinného ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je stanoveno zákonem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Každý, kdo chce vozidlo užívat na pozemní komunikaci, musí mít uzavřenou smlouvu o povinném ručení u některé z pojišťoven nabízející tento produkt.

Plánujete zrušit Vaše životní pojištění a založit si nové? Můžete narazit na problém v podobě nutného dodanění. Stává se tak hlavně tehdy, pokud lidé změní zaměstnání a nová firma benefit ve formě příspěvku na tento typ pojistky nenabízí. Jak dodanit zrušené životní pojištění, abyste všechny závazky vůči finančnímu úřadu měli v pořádku?

Životní pojištění prioritně zajistí ochranu Vašich blízkých před finančními důsledky Vaší smrti. Zároveň může sloužit jako spořicí nebo investiční produkt, který Vám v následujících letech zhodnotí vložené finanční prostředky.

Některé pojistné produkty zdánlivě spadají do oblasti životního pojištění, ale přitom jde o neživotní pojištění osob. Máme pro vás tipy, jak se vyznat v různých typech úrazového pojištění.

Úraz nebo nemoc sem tam skolí každého. Ale většinou se z angíny nebo zlomeniny za pár týdnů vylížeme a náš rodinný rozpočet to ani nepocítí. Co když se ale pracovní neschopnost protáhne a následky jsou trvalé? Většina lidí na takový výpadek v příjmu není připravena. Dobré životní pojištění ale ano.

I při výpočtu invalidního důchodu je zastoupen prvek solidarity a občané s nižšími příjmy mají vyšší náhradový poměr při výpočtu invalidního důchodu. Jak ovlivňují příjmy měsíční částku invalidního důchodu? A jak přiznaný stupeň invalidity?

V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního, druhého a třetího stupně. Nárok na invalidní důchod není přitom při zdravotních problémech automatický a výpočet invalidního důchodu není pro lidi s vyššími příjmy příznivý. Vlastní komerční pojištění je nutností.

Životní pojištění je komplexní finanční produkt, který kromě hlavního pojištění - smrti, umožňuje pojistit i desítky různých jiných rizik spojených s nemocí nebo s úrazem. Tím, že je tento produkt značně komplikovaný, dochází i k několika chybám, které lidé při jeho uzavírání dělají.

V současnosti již zcela běžně používaný termín "Pojistka na blbost" zlidověl přenesením významu původního označení pro pojištění odpovědnosti za škody. Vznik možnosti tohoto typu pojištění vítají především zaměstnanci, respektive jejich zaměstnavatelé a rodiny s dětmi, které je těžké uhlídat.

Velká voda, oheň, vichřice nebo třeba zloději. Exsituje spousta příčin, které z nenadání mohou Váš dosavadní poklidný život ve Vašem útulném domově změnit k nepoznání. Bohužel, ne vždy je možné se těmto nešťastným událostem vyhnout. Negativní dopad už zmírnit můžete, stačí k tomu kvalitní pojištění. Alespoň částečně můžete své bydlení ochránit...

Už delší dobu uvažuji nad koupí mého dlouho vysněného vozidla. Právě mě k tomu přesvědčila velmi výhodná nabídka jednoho parádního autosalonu. Nemám to moc daleko a tahle nabídka se opravdu nedá odmítnout. Moc dlouho nepřemýšlím, moje přesvědčení o tom, že tohoto miláčka nutně potřebuji a představa, že se v něm proháním se už nedá dlouho odsouvat....

Pojištění je potřeba čas od času zkontrolovat a případně nechat upravit pojišťovacím specialistou. Je to podobné jako u servisování automobilu. Všichni přece chceme mít vše v pořádku a spolehnout se, že nás automobil před dlouhou cestou na dovolenou nikde nenechá.

Čtyři z pěti lidí, kteří mají pojištěný majetek, mají zkušenost se škodou, kterou způsobily živly. Aktuálně se na řadě míst v České republice vypořádávají majitelé s následky průtrží mračen, které způsobily bleskové vzedmutí toků. S úhradou napáchaných škod pomůže dobře zvolená a v čase aktualizovaná pojistka. Na co se v případě řádění vody...