10 důvodů, proč investovat do Bitcoinu a kryptoměn.

07.10.2020

Ačkoli jsou Bitcoin a kryptoměny stále populárnější, mnoho lidí si není jistých, zda mají důvod do nich investovat. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč byste neměli otálet s investicí do Bitcoinu a/nebo jiných kryptoměn.

Investovat, nebo ne

Pokud stále váháte, jestli investovat nebo ne, držte se zlatého pravidla pro investování do kryptoměn: Investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. Začněte v malých částkách, postupně se vzdělávejte a přikupujte. Nenechte se ovlivnit FOMO a FUD.

Důvody pro Bitcoin a kryptoměny

1. Bitcoin už existuje více než 10 let.

2. Bitcoin se ukázal jako velmi spolehlivý v neočekávaných situacích, jako tomu bylo během letošní pandemie COVID-19.

3. Bitcoin je budoucnost, jedná se o zcela novou formu technologie, která se za několik let stane běžnou.

4. Bitcoin je nezastavitelný. Nezáleží na tom, s jakými problémy se Bitcoin potýká, vždy je překoná.

5. Bitcoin také nabízí možnost volby, je to nová éra peněz, kde vlastnictví a správa je vaše, ne bank.

6. Další velkou výhodou je, že Bitcoin je pro každého. Můžete vstoupit s jedním dolarem nebo s tisícem dolarů, záleží jen na vás.

7. Pokud jste vždy snili o společnosti, kde každý je za sebe zodpovědný a nemusí se bát autorit, Bitcoin je právě pro vás.

8. Bitcoinů bude pouze 21 milionů, není možné vytisknout miliardy dalších a tím snížit jeho hodnotu.

9. Centrální finanční systém zde nebude navždy. V současné době banky, které o tom vědí, pracují na CBDC, která bude digitální formou centrální měny. To znamená, že banky budou mít přehled o všem, co děláte.

10. A co je nejdůležitější, Bitcoin je evoluce ukazující to, co funguje více než miliardu let. Můžeme vidět podobu v neuronech, na internetu a nyní v Bitcoinu.

Na trhu jsou také jiné kryptoměny které si zaslouží vaši pozornost, pokud si myslíte, že Bitcoin je příliš drahý nebo se porozhlížíte po něčem praktičtějším pro každodenní použití. Každá kryptoměna nabízí jiné vlastnosti, záleží na vás, co od své investice očekáváte a co preferujete.

Závěr

Bitcoin a digitální měny jsou budoucnost. Centrální finanční systém zde nebude navždy, a proto je nutné se chránit před přicházející změnou, transformací systému, kdy dojde zákonitě ke ztrátám. Historie se opakuje a vždy tomu tak bylo.