11 znaků toho, že Váš partner Vás chce kvůli lásce.

05.11.2019

"Žádostivost je přechodná, romantika umí být příjemná, ale nejdůležitější ze všeho je láska. Neboť bez lásky budou žádostivost a romantika vždy jen dočasné." - Danielle Steelová

Jak správně poznamenává Judith Viorstová: "Žádostivost ve vás udržuje touhu dělat to, i když už vůbec netoužíte být spolu. Láska ve vás vyvolává touhu být spolu, i když už nemáte žádnou touhu dělat to."

Zjistit záměry vašeho partnera může být dost těžké.

Vždycky budou existovat lidé, kteří vás chtějí kvůli tomu, co pro ně můžete udělat, ať už jde o jednostrannou emocionální práci, nebo jen o sex.

Jak muži, tak ženy neustále narážejí na lidi, kteří je chtějí využít jen kvůli jejich tělu. Může to být velké zklamání a dostat se z toho může být neuvěřitelně těžké.

Ne všichni však fungují ve vztazích takto. Existují způsoby, jak zjistit, jestli je náklonnost vašeho partnera upřímná a chce být s vámi z lásky.

Toto je 11 znaků toho, že váš partner vás chce kvůli lásce, ne kvůli sexu:

1. Projevuje zájem o váš život a pohodu

To, jestli na vás vašemu partnerovi záleží a nejde mu jen o sex, zjistíte podle toho, že bude projevovat upřímný zájem o váš život, názory, myšlenky a nápady.

Pokud existuje něco, pro co jste nesmírně zapálení, váš partner by se měl o to zajímat, byť jen poslouchat, jak o tom mluvíte.

"Naopak, pokud mu jde jen o sex, nebude věnovat mnoho času rozhovoru. A obvykle bude jen bezostyšně vyžadovat sex", říká renomovaná terapeutka pro manželství a rodinu Lianne Avilová.

2. Stará se o vás, když jste nemocní

Ten, komu jde pouze o sex, nemá zájem se o vás starat, když se necítíte dobře. Naopak, partner, který je ochoten vidět vás i v situaci, kdy máte rýmu, je partnerem do konce života.

Bude vás milovat, i když nevypadáte nejlépe, a starat se jen o to, abyste se znovu uzdravili.

Jak správně poznamenává odbornice na vztahy Margaret Paulová: "Místo toho, abyste se cítili využíváni, když od vás partner něco potřebuje, máte radost ze schopnosti dávat a v mnoha ohledech svého partnera podporovat."

3. Chce si s vámi povídat a projevuje o vás zájem

Zahájení konverzace je jeden ze způsobů, jak si lidské bytosti dávají najevo, že je zajímá to, co si myslí ten druhý.

Když se vám zdá, že váš partner nemá zájem s vámi mluvit a zjistíte, že první krok děláte vždy jen vy, pak ho zřejmě nezajímá to, co mu chcete sdělit.

Když ale zjistíte, že stále vycházíte svému partnerovi vstříc a platí to i naopak, s velkou pravděpodobností se jedná o lásku.

4. Neustále na vás myslí

Ať už to je nebo není pravda, člověk, který pořád myslí na toho druhého, je opravdu zamilovaný. Možná zjistíte, že vám přináší dárky nebo posílá květiny, nebo jen uvaří vaše oblíbené jídlo.

Člověk, kterému jde jen o sex, zřejmě nebude vynakládat úsilí na to, abyste se cítili milovaní a hrdí.

5. Chce, aby ho měli rádi vaši přátelé a rodina

A také o to usilují! Lidé, jejichž zajímá pouze fyzická stránka vztahu, nemají velký zájem poznat rodiče toho druhého.

Když je to pravá láska, vášemu partnerovi bude jistě záležet na tom, aby o něm dobře smýšlela vaše rodina a blízcí přátele, a bude o to také usilovat.

6. Neváhá se s vámi chlubit svým přátelům

Vlastně se zdá, že o ničem jiném ani nemluví. Může to dělat i někdo, komu jde jen o sex, ale rozdíl je v tom, že pravděpodobně se jim bude chlubit jen s tím, kolikrát jste spolu spali.

Když je váš partner zamilovaný, bude chtít, aby jeho přátelé věděli, jak moc vás miluje - a to opakovaně.

7. Dělá věci, které běžně nedělá

Vašeho partnera možná sport vůbec nebaví, ale věnuje se mu jen proto, aby mohl být s vámi.

Vynakládá opravdové úsilí, aby s vámi zůstal ve spojení a abyste měli pocit, že vaše koníčky jsou pro něj důležité. Přestože nevyniká ve sportu, vždycky bude tou druhou nejhlučnější osobou na tribuně, která se s vámi bude těšit.

8. Nikdy vás nenutí do něčeho, co nechcete

Váš partner si bude dávat velký pozor, aby vás nikdy netlačil do něčeho, co dělat nechcete. Chápe a respektuje vaše hranice a snaží se s vámi mluvit, aby se ujistil, že nepřekročil vaše hranice.

Ten, kdo je s vámi z lásky, vás nikdy nebude tlačit do něčeho, co vám je nepříjemné, ať se to týká sexu, nebo ne.

9. Je vám oddaný

Ten, komu jde pouze o sex, se zřejmě nezajímá o nějaké závazky. Když ale vašeho partnera závazky neděsí, víte, že je ten pravý.

Je připraven být vám oddaný a dělá to s hrdostí. Nebude toužit po jiných ženách nebo vzpomínat na bývalé partnerky. Stačíte mu jen Vy.

10. Mluví vždy pravdu a nebojí se říct všechno

Jedná se o znak důvěry a zároveň úcty. Pokud se vám partner nebojí svěřit se svými pocity a myšlenkami, je to znamením toho, že je s vámi z lásky.

S velkou pravděpodobností vám nebude lhát o důležitých věcech a také o maličkostech, a nebude se vás snažit uklidňovat.

Člověk, který je s vámi jen kvůli sexu, může často lhát, aby s vámi manipuloval - to se vám nemůže stát, když je vám partner plně oddaný.

11. Vždy si najde čas být s vámi

I když má váš partner náročný den v práci, nebo řeší mnoho projektů, vždy si najde čas vás vidět, protože jste stejně důležití jako všechno ostatní, co se odehrává v jeho životě.

Opravdu na vás myslí, když si plánuje den, aby měl jistotu, že budete mít čas se s ním setkat.

Závěr

Tato znamení vám mohou pomoci odlišit lidi, kteří to s láskou k vám myslí upřímně, od těch, kteří vás chtějí využít jen kvůli vašemu tělu.

Ať už jste muž nebo žena, váš partner by ve vás měl vždy vzbuzovat pocit bezpečí a toho, že jste milováni. Vždy si zasloužíte mít po svém boku někoho, kdo touží být s vámi jen kvůli tomu, jací jste.