Banka JPMorgan brzy vytvoří vlastní kryptoměnu.

20.03.2019

Banka JPMorgan je v kryptosvětě známá už léta. Její šéf Jamie Dimon v roce 2017 otevřeně označoval Bitcoin za podvod. Zdá se však, že některými vlastnostmi kryptoměn nepohrdne. JPMorgan totiž brzy spustí svou vlastní kryptoměnu!

Tato zpráva je překvapením pro mnoho lidí. Přece jen, naposledy se o "bankovních kryptoměnách" mluvilo před rokem a půl a mnozí lidé došli k názoru, že tudy cesta nevede. Problém vidí hlavně ve slabé efektivitě blockchainů a své naděje vkládají do různých fintech startupů.

JPMorgan coin urychlí finanční transakce

V první fázi se JPM coin bude používat na zrychlení transakcí. Vše, co trvá den a více, se bude po novém vyrovnávat pomocí kryptoměn. Na úplném začátku se tento systém otestuje pouze ve třech sférách, v budoucnu však bude nasazen úplně všude. A financemi to rozhodně nekončí!

Další využití JPM coinu

Banka JPMorgan se ze začátku sice bude soustředit hlavně na mezinárodní platby, ale pro svůj coin najde i další využití. Vedoucí pracovník projektu - Umar Farooq - se vyjádřil následovně:

"Vše, co existuje na světě, je možné přesunout na blockchain. Možností využití je popravdě nekonečně mnoho. Instituce mohou využívat decentralizované databáze prakticky na cokoliv."

Představte si, že všechny úřady, katastry a celá státní sféra, by se přesunuly na blockchain. Pokud byste si chtěli vytvořit firmu, mohli byste tak udělat pohodlně přes internet. Několika kliknutími byste přesunuli peníze (kapitál) na nový firemní účet, systém by vás automaticky zaregistroval na všech potřebných místech a mohli byste začít podnikat.