Bezrealitky.cz zveličuje data o své návštěvnosti a tržním podílu.

10.01.2020

Bezrealitky.cz má o polovinu menší návštěvnost a 10x menší tržní podíl, než tvrdí. Prověřily jsme jejich tvrzení o tržním podílu s daty statistického úřadu a návštěvnost s nezávislým monitoringem webů Netmonitor.

Tržní podíl Bezrealitky.cz je 2,1 %

Přes Bezrealitky.cz jde pětina všech obchodů, tvrdí šéf portálu Hendrych Meyer v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Jejich podíl je ve skutečnosti 10x menší.

Tržní podíl je: 9 600 ÷ 452 199 = 2,1 %

9600 je údaj o počtu nemovitostí, které se prodaly na Bezrealitky.cz. Uvádí to v rubrice o nás, viz. text:

Bezrealitky.cz/informace/o-nas (ze dne 12.9.2019)

452 199 je počet vkladů vlastnického práva v katastru nemovitostí v roce 2018, viz údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ve statistikách ČSÚ nejsou započteny převody družstevních bytů, ty se nikde neevidují, takže skutečný tržní podíl Bezrealitky.cz se započtením družstevních bytů může být i pod 2 %.

I kdybychom od celkových vkladů vyřadili převody vlastnictví z dědictví, které však statistický úřad nepublikuje a je třeba je pracně spočítat nepřímo, můžeme se hrubým odhadem přiblížit tržnímu podílu 2,4 maximálně však 3 %. I to je stále vzdálené číslo, než 20 %, které Bezrealitky.cz publikují.

Závěr o pravdivosti jejich tvrzení si můžete udělat sami.

Bezrealitky.cz neříká pravdu ani o své návštěvnosti

Na titulní straně Bezrealitky.cz se dočtete, že návštěvnost portálu je:

Když se podíváte na nezávislé statistiky Netmonitoru, zjistíte, že návštěvnost portálu Bezrealitky.cz není ani poloviční.

Aktuální nezávislé statistiky návštěvnosti najdete na stránkách https://www.kurzy.cz/~nr/netmonitor/bezrealitky-cz/home/. Pro přístup ke statistikám musíte být registrovaným uživatelem. Účet na www.kurzy.cz si můžete založit zdarma.

Přijde vám to fér?

Z grafu je patrný i meziroční pokles návštěvnosti, ta je nejnižší od roku 2016. To je od hráče, který se v médiích silně vymezuje proti realitním makléřům a chce je vytlačit z trhu, více než odvážné tvrzení. A to jsme stále na rostoucím trhu, což teprve, až se naše hospodářství překlopí do recese a prodej nemovitostí bude mnohem složitější než teď.

Pro srovnání: měsíční návštěvnost www.remax-czech.cz je cca 300 000 měsíčně.

Jaké máte bez realitky šance

Bezrealitky.cz jsou zajímavou alternativou pro určitou skupinu lidí, kteří si vše chtějí udělat sami, mají na to čas, chuť a umí kvalifikovat bonitu zájemců. Zejména pro aktivní pronajímatele mohou být bez realitkové portály dobrá volba.

Pokud ale chcete nemovitost přes Bezrealitky.cz prodat, je to složitější. Podaří se vám oslovit max. 10 % potenciálních zájemců o koupi a vaše šance na úspěšný prodej není větší než 20 %.

Pokud chcete dobře prodat musíte udělat mnohem víc, než si podat jeden inzerát. Budete muset inzerovat na dalších portálech, sociálních sítích (přečtěte si také Jak prodat nemovitost přes Facebook), nabízet nemovitost lidem ze sousedství a spoustu dalších aktivit. Nikdy nevíte, odkud přijde kupující. Čím více lidí oslovíte, tím vaše šance na úspěšný prodej vzroste.

K férovosti se nikdy nedá prolhat

Považuji za velmi nečestný způsob soutěže, když jakýkoli hráč hraje na strunu férovosti, a přitom sám nehovoří pravdu, ve snaze přesvědčit ostatní, že je to, co není, viz:

Bezrealitky.cz/informace/o-nas (ze dne 12.9.2019)

Férový realitní trh budeme mít teprve, když se všichni hráči budou chovat poctivě a vzájemně se respektovat.

Nejste s úspěšností prodeje bez realitky spokojeni?

Už jste také zjistili, že prodat nemovitost prostřednictvím jednoho inzerátu na Bezrealitky.cz k úspěšnému prodeji nevede?

Při průzkumu mezi prodávajícími, kteří se nejdříve rozhodli preferovat prodej na Bezrealitky.cz, jsme zjistili, že:

  • cca 50 % prodávajících nám nakonec prodej nemovitosti svěřilo, a to většinou do 6 měsíců poté, co začali inzerovat sami.
  • cca 25 % prodávajících nemovitost prodalo prostřednictvím jiné realitní kanceláře.
  • cca 20 % prodávajících na Bezrealitky.cz s prodejem uspěli.
  • cca 5 % se nám již nepodařilo zkontaktovat.

Nevěříte?

Vyzkoušejte si prodej na Bezrealitky.cz ještě dnes. Účet si můžete vytvořit na https://www.bezrealitky.cz/prihlaseni

Jsme si natolik jisti kvalitou našich realitních služeb, že nemám problém vás na Bezrealitky.cz odkázat.

Bezrealitky.cz nám vytváří nejloajálnější klienty

Často ti, kteří si vyzkouší prodej svépomocí a poznají, jak je to únavné, co všechnno to obnáší, patří k našim nejloajálnějším klientům.