Bitcoin jako bezpečná investice aneb 3 důvody, proč ho vlastnit.

12.08.2019

Nedávná devalvace čínské měny se zdá být v souladu s podobnými politikami, které se uskutečňují na celém světě. Podívejme se, proč v důsledku toho roste cena Bitcoinu a proč investoři stále více zvažují nakoupit Bitcoin.

Každá fiatová měna se úmyslně znehodnocuje

Když se USA a další země snaží o podporu hospodářského růstu prostřednictvím snížení úrokových sazeb, podle ekonoma Raoula Pala investoři začínají investovat do zlata, dluhopisů, ale hlavně stále více do Bitcoinu!

Na svém profilu na Twitteru se bývalý výkonný pracovník společnosti Goldman Sachs vyjádřil, proč se svět rychle blíží do měnové krize. Pal také věří, že Bitcoin bude prosperovat během blížícího se peněžního krveprolití. Varuje, že:

"Během celé své 30leté kariéry jsem se nesetkal s podobnou situací, jaká je nyní. Zdá se, že dolar je vystaven riziku nekontrolovaného růstu."

Zatímco brzy může index ADXY (Asijský dolar) klesnout pod rozhodující trendovou linii. Pal říká, že pokles o více než 20 % ve všech hlavních apijských indexech přivedl ekonomiku k "útesu smrti".

Indická rezervní banka navíc snížila sazby o 35 bodů. Za zmínku stojí říci, že indická sazba centrální banky Indie se v posledních letech zdá být v inverzním vztahu s cenou Bitcoinu.

Bitcoin může poskytovat asymetrické výnosy

Jiní analytici se rovněž shodují v tom, že Bitcoin se stále více objevuje na radaru investorů, kteří hledají alternativní bezpečná útočiště.

Například počátkem tohoto týdne během rozhovoru s CNBC spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano diskutoval o tom, jak bude Bitcoin reagovat na současný trend globálního uvolňování měnové politiky.

Pompliano souhlasí s tím, že devalvace Číny hraje velkou roli v současném bitcoinovém býčím trhu. Dodává také, že instituce se stále více zabývají Bitcoinem, protože "se ukázalo, že nejsou v korelaci a poskytují asymetrický výnos ve srovnání s tradičními aktivy".

Tom Lee tvrdí, že tento trend růstu Bitcoinu by se mohl zrychlit, protože investoři hledají útočiště před tradičními akcemi. Věří také, že poslední snížení sazeb Federálního rezervního systému bude mít pozitivní vliv na cenu Bitcoinu. 31. července řekl, že:

"Bitcoin se pro investory stává stále více makroekonomickým zabezpečením proti investicím, které by nemusely vyjít. Snížení sazeb zvyšuje likviditu. Likvidita tlačí peníze do všech těchto rizikových aktiv, což pomáhá Bitcoinu."

Začátkem tohoto roku se Lee vyjádřil, že při tomto tempu růstu může Bitcoin neustále překonávat své maximální hodnoty.