Erik Finman - Nejmladší Bitcoinový milionář, první Bitcoiny koupil ve dvanácti letech.

30.10.2019

Američan Erik Finman je pravděpodobně nejmladší Bitcoinový milionář. První bitcoiny nakoupil v roce 2011, poté co dostal od své babičky dárek v hodnotě $1000, který byl původně určen na zaplacení studia. Se svými rodiči uzavřel sázku, že jestliže se stane do svých 18ti milionářem, nebude muset studovat. První bitcoiny nakoupil za cenu $10 a investoval i do dalších mincí, jako například Ethereum. Od začátku začal s bitcoiny obchodovat a povedlo se mu počáteční množství BTC rozmnožit.

K tomuto období v jednom rozhovoru poznamenal: "Strávil jsem každý den obchodováním, abych získal více. Tři roky jsem v podstatě jen obchodoval s bitcoiny a chodil do školy, nebylo to ničem jiném." V roce 2014 prodal část bitcoinů a inkasoval zhruba sto tisíc dolarů. Tyto prostředky použil na vlastní podnikání, založil výukový startup Botangle. Současně s tímto krokem opustil školu. Tradiční styl výuky ho nebavil, to byl také důvod, proč si pro podnikání vybral vzdělávací startup.

Jeden učitel mu v reakci na jeho studijní výsledky údajně doporučil nejít na vysokou a najít si raději práci v McDonaldu. V roce 2016 prodal Botangle za 300 bitcoinů, v tehdejších cenách zhruba milión dolarů. Stal se nejmladší Bitcoinový milionář a vyhrál sázku se svými rodiči. Namísto na vysokou se Finman přesunul do Sillicon Valley, kolébky technologických firem.

V současné době se Erik Finman věnuje několika projektům zaměřeným na telechnologie a čas věnoval také budováním uživatelské základny na sociálních sítích. Jedním z projektů je například Da Vinci, ve kterém šlo o vypuštění malého satelitu do vesmíru. Nově v letošním květnu spustil investiční projekt CoinBits. Na začátku roku veřejně propagoval Metal Pay projekt, do kterého sám investoval a prohlašuje, že je to zabiják Facebook Libry. Podle vlastních slov stále ještě drží téměř 450 bitcoinů, to je slušná suma na další nápady, uvidíme s čím přijde příště.