Jaké jsou pozitivní věci na realitním trhu?

04.07.2019

Stále kolem sebe slyším stěžování lidí na makléře a z druhé strany hudrání makléřů na klienty. Že je prý to či ono špatně, že tamto a tohle by se mělo změnit a podobně. Asi víte, že jsem také makléř a také se dnes a denně setkávám s tvrdou realitou. A přináším skvělé zprávy! Protože trh, majitelé nemovitostí i realitní makléři se posouvají stále a stále kupředu a k lepšímu.

Tady je 5 pozitivních věcí na realitním trhu:

1.Kupující jsou slušní

Možná jste to jako makléři zažili také. Volá zájemce a už od prvních slov slyšíte, že vás jako zprostředkovatele vnímá jako nutné zlo. Nejste pro něho partner, jste pro něho zbytečnost mezi ním a majitelem. Na prohlídku klidně přijdou pozdě, nebo bez omluvy nedorazí vůbec a podobně.

Jak je to nyní u kupujících?

Kupující volají a jsou velmi slušní, uctiví, chodí včas či se omluví, jsou rádi, že prodej zprostředkovává profesionál. A není to nedostatkem nemovitostí a je jedno, zda je to dům za miliony, nebo obyčejný pozemek za pár set tisíc. Lidé píší, volají a tzv. vědí s kým jednají.

Na přímou otázku, jak budou koupi financovat odpovídají přesně, detailně a hlavně ochotně.

2.Prodávající oceňují profesionalitu.

V posledních letech mám jen skvělé zkušenosti s klienty, kterým prodávám nemovitost. Považují mě za sobě rovného, cení si mých služeb, váží si mě jako profesionála i jako člověka. Respektují mé návrhy na tržní cenu i strategii prodeje a v neposlední řadě respektují mou často nemalou provizi za mou odvedenou práci.

Proč se prodávající chovají lidsky?

Jste-li jako makléř pro klienta přidanou hodnotou, lidé to ocení. Pokud poskytujete služby a nástroje pro prodej, které si sám klient jen s těží zařídí a většina makléřů neumí, stanete se nejen žádanými, ale také respektovanými profesionály. Mám na mysli to, že: jste dohledatelní a důvěryhodní díky vlastnímu webu, dokážete vytvořit nemovitosti vlastní internetovou stránku, poskytujete Homestaging, 3D scan NEMOVITOSTI, video prohlídky a podobně. Lidé to ocení a konkurenci, ve vší úctě, prostě ukážete záda.

3.Fungují moderní technologie

3D scan NEMOVITOSTÍ vlétl na Český a Slovenský trh, jako hurikán. Makléři, kteří vyzkoušeli pějí chvály. Makléři, kteří nevyzkoušeli ještě netuší, co všechno to dokáže způsobit.

3 věci, které způsobuje 3D scan NEMOVITOSTI:


  • Návštěvnost inzerátu je o stovky % vyšší! Prodáte rychleji a za víc (statistiky ze serverů).
  • Nemovitost zarezervujete třeba i bez fyzické prohlídky (osobní zkušenost).
  • Lépe naberete exkluzivně, protože nabízíte něco, co většina makléřů neumí (zkušenost makléřů v terénu).

Už to vyzkoušejte, nečekejte, až vás k tomu přinutí konkurence.

4.Fungují moderní nástroje pro prodej

Prodávat či kupovat nemovitost formou aukce? Před pár lety nemyslitelné. Dnes? Zeptejte se makléřů, kteří tuto formu prodeje umí našroubovat na vhodnou nemovitost. Zeptejte se majitelů nemovitostí, kteří už takto prodali. Uslyšíte jen a pouze nadšení.

Aukce v praxi:

Minulý týden jsme při aukci jedné nemovitosti "vyšroubovali" cenu o 580 000,- Kč. Majitelé velmi spokojení stejně jako kupující. A zájemci obecně? Až na jednoho, kterého tato forma prodeje urazila (zřejmě nebyl dostatečně bonitní) s tím neměli vůbec žádný problém.

Jak správně prodávat formou aukce? Chystáme na toto téma vysílání na chytrý makléř TV, sledujte nás.

5.Vaše zkušenosti?

Věřím, že nejen já, ale i vy máte nějakou dobrou zkušenost při prodeji nemovitosti. Podělte se o ni dole v komentáři, ať ostatní vidí, že když se chce, tak to jde.

Děkuji a držím Vám palce ve všem, do čeho se pustíte. A přeji úžasné prázdniny.