Jaké vlastnosti z Vás dělají hlubší a intenzivní osobnost?

05.01.2020

V životě zažijeme mnoho různých situací a okamžiků, kdy si jasněji než kdykoli jindy uvědomujeme, jaká jsme vlastně osobnost. Tyto okamžiky se liší - najednou si můžeme uvědomit, jaký typ energie vyzařujeme, jaké máme osobnostní rysy, případně jakou atmosféru si vytváříme ve vlastním životě, a tím i v životě druhých.

Pokud právě my patříme mezi ty, o kterých lze říct, že se vyznačují vlastnostmi hlubší, vyspělejší osobnosti, je dobré si uvědomit, že mnozí lidé se v naší přítomnosti mohou cítit trochu vystrašeně, ačkoli my neděláme nic zvláštního - jednoduše jsme jen sami sebou!

Z toho ale nijak nevyplývá, že bychom se měli snažit sami sebe nějak měnit. Právě naopak. Pokud jsme to právě my, o kom lze říct, že máme hlubší osobnost, je třeba si uvědomit, že jsme výjimečnými diamanty mezi spoustou kamení - našimi vlastnostmi pravděpodobně budou čestnost, spolehlivost a pokrokové myšlení, tedy vlastnosti, které dělají tento svět lepším místem.

Je třeba se ale připravit zejména na to, že zdaleka ne každý pochopí způsob, jakým přemýšlíme. Mnozí, mnozí lidé na sebe kladou jen velmi průměrné až podprůměrné nároky.

A intenzita naší osobnosti a našeho způsobu života může pro jejich snadnější (ačkoli to neznamená, že špatnou) představu o světě představovat určitou hrozbu.

Možná už déle máte pocit, že navazování kontaktu s jinými lidmi je ve vašem případě pravidelně poznamenáno několika problémy.

To může být docela jasným důkazem o vaší intenzivní osobnosti, intenzivní do té míry, že druzí prostě nevědí, jak by k vám měli přistupovat.

Nicméně to, jak k vám přistupují druzí, je už jejich odpovědnost, ne vaše. Nenechte se proto znejistit a nadále buďte sami sebou, jak jste byli doposud!

Zde je 11 vlastností, díky kterým vaši osobnost můžeme považovat za hlubší a intenzivní - až do té míry, že druzí se ve vaší přítomnosti cítí jaksi nesví:

1. Jste čestní. Až příliš

Kdybychom šli ke kořenům věci, zjistíme, že ze všeho nejvíc si vážíte právě čestnosti. V rozhovorech s druhými chcete mít jistotu, že rozhovor s nimi bude mít smysl a že se spolu dopátráte pravdy.

A pokud je to nutné, neváháte se dotknout i citlivých témat. Pokud nehledáme pravdu, co jiné potom hledáme? Je třeba se ale připravit na to, že zdaleka ne každý je připraven slyšet pravdu.

2. Patříte mezi ty, kteří se nevyhýbají problémům, ale řeší je

Mnozí lidé jsou tací, že když se dostanou do nepříznivé situace, budou jen dál nečinně vysedávat a nadávat na osud. Vy jste pravý opak.

Když vás život postaví doprostřed boje, neostáváte pasivní a okamžitě začnete hledat řešení pro daný problém.

Pokud se vám v životě vyskytnou nějaké problémy, ihned začnete dělat všechno proto, abyste se z nich dostali a změnili svůj život k lepšímu.

3. Nedělá vám žádný problém navázat s někým důvěrný vztah

Dnešní lidé se nechávají slyšet, že si uvědomují důležitost a význam blízkých a důvěrných vztahů.

Je proto zarážející, že když těmto lidem život přinese příležitost pro navázání důvěrného, intimního vztahu, často jsou to právě oni, kteří vezmou nohy na ramena a možnost tohoto vztahu zcela zamítnou.

O vás to však neplatí, protože si uvědomujete, že důvěrné a intimní vztahy mají řadu podob, každá z nich je jedinečná a má svůj nezaměnitelný význam, a že za intimní a důvěrné vztahy se nepovažují jen vztahy partnerské, ale také rodinná pouta či přátelské svazky.

Za projev důvěrného vztahu přitom lze považovat už i tak jednoduché gesto, jako je objetí či poplácání po ramenou.

4. Ke všemu, co děláte, přistupujete mimořádně intenzivně

Vaším krédem je žít život naplno a zažít vše, co život nabízí. V důsledku toho máte mimořádně intenzivní životní styl, pro který má skutečné porozumění jen málokdo.

Těch málo jednotlivců, kteří mají pochopení pro váš životní styl, si jasně uvědomuje, že se rádi podělíte o právě prožívaný životní okamžik s jinými.

A právě toto jsou lidi, kterými byste se měli nejčastěji obklopovat.

5. Ptáte se na mnoho, mnoho otázek

I když se kvůli této vaší vlastnosti budou mnozí lidé cítit jako kdyby byli na výslechu, pravdou je, že je chcete poznat na hlubší a smysluplnější úrovni.

Ve vašem případě se nejedná o kladení otázek za tím účelem, abyste druhými lidmi nějak manipulovali, a rovněž se nejedná o vyzvídání, abyste pak zjištěné informace nějak zneužili.

Ne. Váš úmysl je zcela upřímný - jednoduše chcete lépe poznat druhé a kladení otázek je tím nejlepším způsobem, jak se dozvědět více.

6. Nechcete ztrácet svůj drahocenný čas vyčkáváním na druhé

Jistěže, moc dobře si uvědomujete hodnotu přátelství a mezilidských vztahů. Pravda je však taková, že uvědomělé osobnosti jako vy se nikdy nenudí, vždy mají něco smysluplného na práci a vždy mají kam jít.

Někteří lidé si možná myslí, že na ně budete muset vyčkávat, že budete plýtvat svým časem. Neuvědomují si, že máte lepší věci na práci a že máte více možností využít svůj čas plnohodnotně.

Neočekávejte, že jim to dojde. Jednoduše si jen jděte po svém a raději věnujte svůj čas a energii těm lidem, kteří si to opravdu zaslouží.

7. Jste lidský detektor lži, který okamžitě rozezná všechny lži a nesmysly

Když se k vám někdo zachová nečestně, nebo v něm vycítíte neupřímnost, okamžitě se ve vás rozsvítí výstražné červené světlo, které vás upozorňuje na to, že se jedná o člověka, který neví, co vlastně chce.

Pro někoho, jako jste vy čili pro někoho, kdo si nadevše váží čestnosti- jak jsme již o tom mluvili na začátku článku - představuje lež ten nejjistější způsob, jak zničit jakoukoliv důvěru a jakoukoli ochotu věnovat čas někomu, kdo lže.

Jednoduše nemáte žádný zájem být s někým, komu nestojíte ani za to, aby vám řekl pravdu.

8. Patříte mezi osoby s mimořádně otevřenou myslí

V dnešní době se příliš mnoho lidí snaží zamaskovat svou úzkoprsost tím, že předstírají, jací jsou věrní a oddaní svým přesvědčením a hodnotám.

Nikdy nepřiznají, že nevyvinuli žádné osobní úsilí k tomu, aby něco opravdu poznali a pochopili. Vy jste pravý opak.

Jste otevřené mysli a upřímně se snažíte porozumět novým myšlenkám, koncepcím či odlišnému způsobu života. Možná ne vždy s těmito novými představami i souhlasíte, ale vždy jste ochotni dozvědět se něco, co jste nevěděli.

9. O tom, co chcete, máte vždy jasnou představu

Do každé situace vstupujete s tím, že již předem máte jasně stanovený požadovaný výsledek, přičemž se odmítáte smířit se slabším výsledkem, než jaký si představujete.

Tou hlavní prioritou jsou pro vás vaše cíle. Na tom samozřejmě není nic špatného. Avšak znovu je třeba počítat s tím, že ve vaší soustředěné snaze dosáhnout vašich cílů občas řeknete nebo uděláte něco, kvůli čemuž se jiní budou cítit jaksi nesví.

Nedělejte si z toho těžkou hlavu. Jen si dávejte trochu pozor na to, abyste se nestali člověkem, který se soustředí výhradně na samotný cíl - mohlo by se vám stát, že přehlédnete krásu, která se ukrývá v malých životních okamžicích.

10. Ve všem máte pořádek a systém

Plánování a důslednost jsou pro vás nepostradatelné a vy i víte proč. Díky nim totiž máte k dispozici pevný a předvídatelný základ, na kterém lze vybudovat úspěšný a spokojený život.

Díky nim víte, co lze očekávat a jak se na to připravit. Nemáte zájem o nějaká nepříjemná překvapení.

11. Nemáte absolutně žádný zájem o mělké vztahy

Patříte mezi ty osoby, které nemají nejmenší zájem o "lásku" na jednu noc či nějaké "příležitostné vztahy". A když už jednou máte s někým vztah, dáváte do něj úplně všechno.

S osobou, se kterou jste ve vztahu, si chcete vytvořit pevné pouto, protože s ní chcete mít smysluplný a hluboký vztah. Každý povrchnější vztah, který by nesplňoval vaše představy, je podle vás jen ztrátou času.