Jaký je rozdíl mezi americkou a americkou investiční hypotékou?

05.08.2022

Americká hypotéky si lidé velmi oblíbili, se vstupem Americké investiční hypotéky však přichází otázka, kterou si vybrat a která je pro konkrétního klienta výhodnější. Proto jsme obě porovnali a našli klíčové faktory pro rozhodování.

Americká hypotéka slouží jako pohotovostní zdroj peněz, které je možné použít na cokoli. Je to úvěr zajištěný nemovitostí a sjednaný na určitou dobu od jednoho roku až do 5 let.

Hlavní výhodou americké hypotéky je rychlé získání peněz bez zdlouhavých administrativních procedur. Při schvalování úvěru není nutné dokládat příjmy, navíc je takto získané peníze možné použít na cokoli. Úrokové sazby amerických hypoték jsou oproti klasickým hypotékám trochu vyšší, to ale vynahrazuje zmíněná jednoduchost celého procesu a rychlé sjednání úvěru.

Podobně jako běžná hypotéka je i americká hypotéka kryta zástavou nemovitosti. NEY spořitelní družstvo vám takto může půjčit částku až do výše 80 % její tržní hodnoty. Co je ale důležité, klient takový úvěr nemusí po sjednanou dobu vůbec splácet. Úroky se připočítávají k jistině, kterou klient po uplynutí sjednané doby celou splatí právě z výtěžku prodeje zastavené nemovitosti, eventuálně z jiných zdrojů. NEY spořitelní družstvo nabízí americkou hypotéku s úrokem 9,99 % p. a. Při případném splacení úvěru z jiných finančních zdrojů je nutné písemně doložit jejich původ.

Zatímco běžnou americkou hypotékou je možné financovat jakýkoli záměr, americká investiční hypotéka je určena pouze k nákupu nemovitosti. Jedná se tedy o úvěr účelový a jeho úročení je ve srovnání s běžnou americkou hypotékou nepatrně vyšší. Americká investiční hypotéka se bude hodit třeba v případě, že máte příležitost výhodné koupě domu či bytu nebo chcete koupit nemovitost jako investici. Výše úvěru, který takto získáte, může činit až 80 % tržní hodnoty nemovitosti, záleží ale na její hodnotě a lokalitě.

Také americkou investiční hypotéku, kterou NEY spořitelní družstvo nabízí s aktuálním úrokem 11,49 % p. a., není nutné průběžně splácet. Úroky se připočítávají k jistině (kapitalizace úroků) a úvěr se pak splatí jednorázově po uplynutí sjednané doby. Prostředky ke splacení úvěru je možné získat z prodeje nemovitosti. Ten probíhá v součinnosti s NEY spořitelním družstvem. Případně z jiných zdrojů, v takovém případě pak klient opět musí písemně doložit jejich původ.

Americká hypotéka NEY spořitelního družstva

  • Peníze je možné použít na cokoli = neúčelový úvěr
  • Úvěr ve výši až 80 % tržní hodnoty nemovitosti
  • Úvěr se splácí jednorázově po uplynutí sjednané doby, úroky se připočítávají k jistině úvěru (kapitalizace úroků)
  • Aktuální úroková sazba 9,99 % p. a.

Americká investiční hypotéka NEY spořitelního družstva

  • Slouží k nákupu nemovitosti
  • Úvěr ve výši až 80 % tržní hodnoty nemovitosti
  • Úvěr se splácí jednorázově po uplynutí sjednané doby, úroky se připočítávají k jistině úvěru (kapitalizace úroků)
  • Aktuální úroková sazba 11,49 % p. a.