Nejvlivnější osobnosti v kryptoměnách v roce 2019.

01.01.2020

Do kryptoodvětví zasahuje mnoho zajímavých, výjimečných a inteligentních lidí, kteří dělají odvážné věci za účelem ukázat nám kryptoměny v tom nejlepším světle. Představíme si tak 11 zajímavých představitelů v oblasti kryptoměn za letošní rok.

Jack Dorsey

Spoluzakladatel Twitteru, Jack Dorsey, se v letošním roce ukázal jako největší spojenec Bitcoinu v americkém technologickém středisku Silicon Valley. Dorsey velkým dílem investoval do budoucnosti technologie blockchain. Pevně věří, že jednoho dne bude internet mít vlastní měnu a doufá, že to bude Bitcoin.

Caitlin Long

Caitlin Long vytvořila v americkém státě Wyoming nejvíce pro kryptoměny otevřenou jurisdikci po celých Spojených státech. Pomáhala s vytvářením blockchainu do tamních úřadů a pomohla s mnoha blockchainovými startupy. Svým otevřeným přístupem pro kryptoměny přilákala mnoho kryptoinvestorů.

Andrew Yang

Kandidát na prezidenta USA v roce 2020 a spolutvůrce decentralizované autonomní organizace (DAO) stojí za mnoho dalšími startupy, které mají za cíl vytvořit blockchain platformu. Pokud vyhraje prezidentské volby, chce "uspořádat párty v Bílém domě pro celou kryptokomunitu."

David Marcus

Šéf projektu Calibra, který stojí za kontroverzní kryptoměnou Libra od Facebooku. Je přesvědčený, že projekt. na kterém tak usilovně pracuje, má pomoct mnoha milionům lidí po celém světě. Pevně věří, že Facebook ačkoliv pár skandálů tvoří dobro.

Sergey Nazarov

Šéf společnosti SmartContract, který vytváří decentralizované sítě pro běžný život. Řeší problémy externí konektivity inteligentních smluv tak, aby weboví vývojáři, fintech vývojáři a tvůrci inteligentních smluv v různých sítích mohli vytvářet plně funkční smart kontrakty pro reálné užití.

Rune Christensen

Šéf a spoluzakladatel společnosti MakerDao, která se snaží minimalizovat kolísání cen svého vlastního stablecoinu - Dai. Dříve působil jako spoluzakladatel společnosti Try China. Nečekal, že se mu díky MakerDao dostane tolik pozornosti a někdy přemýšlí, že zahájí jinou kariéru.

Meltem Demirors

Stojí za společnostmi Corporate Meltem a Fun Meltem. Dlouhodobě se snaží lidem umožnit pochopit, co kryptoměny vlastně jsou. Ve svých přednáškách dává lidem nový pohled na finance a svobodu.

Muneeb Ali

Muneeb Ali přesvědčil regulátory, aby jeho společnosti Blockstack umožnili ICO a mohli se tak stát první kryptospolečností na základě vyjímky. Pracuje na nové síti pro decentralizované aplikace.

Ted Livingston

Zatímco ostatní se podřizují, Ted Livingston se rozhodl bojovat s komisí pro cenné papíry a burzy. Mnoho lidí ho považuje za hlupáka, ale jeho vytrvalý boji proti SEC má za cíl zlepšit poměry pro kryptoměny.

Gerald Cotten

Mladý majitel kanadské kryptoburzy QuadrigaCX, která donedávna byla považována za největší kanadskou kryptoburzu. Udává se, že pravděpodobně umřel v prosinci minulého roku, přičemž stále uchovává klíče do peněženek svých zákazníků. Gerald Cotten si zasloužil přezdívku záhadné postavy.

Hodlonaut

Uživatel na Twitteru vystupující pod přezdívkou Hodlonaut, kterého se pokusil vystrašit i Craig Wright. Kočka v kosmonautském kostýmu se stala v komunitě symbolem pro pochopení kryptoměn a jejich osvětě. "Všichni jsme Hodlonaut".