Od pronájmu pokoje po miliónový byznys! Fenomén Airbnb a příběh hostitelky Jany Komínové.

31.08.2018

Cashflow summit se nezadržitelně blíží a my vám ještě před jeho začátkem přinášíme skutečný příběh paní Jany, která začala pronajímat svůj byt s Airbnb po víkendech až nakonec vše přešlo v reálný byznys, díky kterému má dnes slušný pasivní příjem. Čtěte a dozvíte se více.

V mém případě vše začalo pronájmem vlastního bytu a postupem času se má nabídka rozrůstala do širokého portfolia nejrůznějších apartmánů.

První má zkušenost s Airbnb byla většinou taková, že jsem svůj byt v Praze na Žižkově pronajímala na víkendy. Avšak velmi rychle jsem si uvědomila, jak skvělé je mít zaplněné víkendy, které jsou mi schopné zaplatit celý měsíční nájem. A já mezitím jezdila k rodičům na chatu či s přítelem na výlety a užívala si volna.

Ještě před dokončením vysoké školy jsem si uvědomila obrovský potenciál Airbnb. Po analýze cestovního ruchu v Čechách, jež neustále roste, a zvážení vývoje nemovitostního trhu není divu, že jsem se do toho pustila naplno! Začala jsem nabírat byty a ještě více studovat o Airbnb a krátkodobém pronajímání.

Airbnb mi v hodně věcech otevřelo oči a ukázalo jiný svět. Učím se jazyky, poznávám různé kultury a moji hosté mi vozí nejrůznější dárky z jejich zemí - často různé dobroty a místní speciality. Již jsem měla možnost potkat se s více jak 5,5 tisíci lidmi z celého světa. Nadšení zahraničních hostů z naší krásné země mě opravdu nabíjí novou energií!

V současné době už nenabírám další Airbnb apartmány, ale věnuji se projektu BnB Poradenství, který si dává za cíl vzdělávat širokou veřejnost o Airbnb a snaží se jí ukázat, jak vše správně uchopit. Učím ostatní, aby využili tohoto potenciálu a mohli si dovolit sami cestovat do podstatně dražších zemí, než je právě Česká republika, podporuji je při studiu či je učím, jak využít Airbnb jako nástroj pro plnohodnotné podnikání!

Airbnb je totiž spíše o podnikání, než o pronajímání a jsou s ním spojená jistá specifika. Své apartmány nejrůznějšího charakteru, velikosti i lokality používám jako takovou laboratoř, abych z ní získávala cenné informace pro své klienty a pomohla jim dosáhnout svých cílů a snů.

Airbnb a pasivní příjem

Loni jsem si poprvé po mém několikaletém podnikání s Airbnb mohla dovolit odcestovat na celý měsíc do zahraničí a konečně si pořádně odpočinout od svých pronájmů. Dala jsem příležitost tenkrát nově vzniklé společnosti All4BnB, aby se mi o všechno postarala. Byla jsem mile překvapena, s jakou profesionální péčí se o mé apartmány po dobu mé nepřítomnosti starali. V tu chvíli jsem si uvědomila, že napoprvé funguje vše bez mého přičinění.

Na mých individualních konzultacích o Airbnb pomáhám hostitelům s otázkami typu, jak vytvořit perfektní nabídku ubytování, jakou zvolit cenu za apartmán, jak nastavit systém tak, aby měli více volného času či si dokonce vytvořili opravdový pasivní příjem z tohoto podnikání. Sama se nyní věnuji vzniku nových projektů a cestuji po světě. Ostatně je na čase si plnit své sny...

Jak uspět na této platformě se dozvíte třeba na Cashflow summitu v Olomouci, kde budu mluvit na toto téma 17.6.2017 nebo na stránce bnbporadenstvi.cz.

Budu se na Vás moc těšit!