Raiffeisenbank

01.02.2020

Historie Raiffeisenbank sahá až do 19. století. Emblémem a tradiční ochrannou známkou skupiny Raiffeisen je zvláštní architektonický prvek: dvě zkřížené koňské hlavy (německý Giebelkreuz). Tento znak již po staletí zdobí štíty mnoha budov v Evropě, neboť je symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. Přesně to také dnes představuje Raiffeisenbank. Silnou a stabilní banku, která dává svým klientům záruku bezpečí při poskytování vysoce kvalitních a moderních služeb.

Raiffeisenbank na českém trhu působí od roku 1993. Podle celkových aktiv jsme pátou největší tuzemskou bankou pevně etablovanou na domácím trhu. Naší vizí je být nejrychleji rostoucí bankou na trhu a první seriózní alternativou pro náročné klienty tradičních bank.

Raiffeisenbank nabízí služby a produkty jak fyzickým osobám, tak podnikatelům a firmám. Jsme komplexní bankou poskytující služby širokému spektru klientů, avšak cílíme na klíčové skupiny zákazníků, kteří mají hodně společného - jsou aktivní, nároční a spokojení! Spokojenost klientů je pro nás klíčovou mantrou ve všem, co jako banka děláme či nabízíme.

Spektrum našich produktů a služeb zahrnuje vedení osobních i firemních účtů, poskytování úvěrových, spořicích a investičních produktů, specifických finančních služeb a poradenství pro firemní klientelu a velké korporace.

Kvalitu služeb i profesionalitu našeho personálu potvrzuje celá řada získaných domácích i mezinárodních ocenění. Nejvíce nás těší několikanásobný úspěch v soutěži Hospodářských novin, kde jsme jako první banka v historii dokázali v témže roce zvítězit v obou hlavních kategoriích a též jsme byli počtvrté za sebou vyhlášeni Klientsky nejpřívětivější bankou roku.

Vedle obchodních aktivit se banka angažuje rovněž v řadě veřejně prospěšných aktivit, zahrnujících vzdělávání, charitativní i kulturní projekty. Společenská odpovědnost je součástí našich firemních hodnot, kultury i strategie a stojí na historických základech samotné značky Raiffeisen. Vhodnou ukázkou je například partnerství s nadací Dobrý anděl, dlouhodobá spolupráce s neziskovou organizací Junior Achievement nebo finanční podpora vzdělávacího projektu Zlatka.in.

V roce 2018 jsme oslavili 25. výročí vstupu Raiffeisenbank na český trh.