Švýcarská banka spouští krypto peněženku s možností směny na peníze.

06.03.2019

Podle oficiální tiskové zprávy zavedla švýcarská společnost Falcon Private Bank službu, která vám dovolí posílat a uchovávat kryptoměny - tedy krypto wallet (peněženku).

Banka oznámila, že soukromí i institucionální investoři mohou nyní přímo převádět vybrané kryptoměny do a ze "samostatných peněženek Falconu" a mohou směnit krypto za fiat (peníze).

Pro začátek si banka vybrala základní kryptoměny jako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. Společnost Falcon tvrdí, že její blockchainová aktiva jsou "plně bankovní".

V tiskové zprávě se soukromá banka také zmínila o "vlastním řešení pro ukládání dat"", které zajišťuje bezpečné uložení digitálních prostředků. Její peněženka byla také kontrolována nezávislými třetími stranami, uvedla společnost. Banka dále prohlašuje, že její krypto služby jsou v souladu s místními předpisy proti praní špinavých peněz a Know Your Client (KYC).

Společnost Falcon Private Bank je od července 2017 oprávněna spravovat aktiva založená na blockchainu, získala totiž souhlas švýcarského úřadu pro finanční dohled (FINMA).

Závěr

Švýcarské banky na nic nečekají a pomalu se do kryptoměnového byznysu zapojují. Čím dál méně se chce věřit, že by mohlo jít o nějakou bublinu, jak někteří tvrdí. Zmíněné banky přece nezakládají svou budoucnost na snech, ale na reálných datech a analýzách trhu i kryptoměn.