Nejzajímavější články ze světa investic.

Málokdo ví, že peníze se rovnají dluh. Peníze vznikají tak, že banka vydá půjčku (vládě, firmě, nebo občanovi) a to i s úrokem. Po svých dlužnících pak chce, aby tyto peníze vraceli. Kdyby se to však stalo a všichni by zaplatili své dluhy, tak by zmizly všechny peníze z oběhu. Navíc by to nestačilo, protože by ještě banky chtěli uhradit...

Nejrozšířenější světová kryptoměna bitcoin dnes odpoledne středoevropského času, krátce před jednou hodinou, prolomila cenovou úroveň 17 tisíc dolarů za jeden kus. Celková tržní kapitalizace této kryptoměny tak nyní činí bezmála 316 miliard dolarů.

Pokud investujete do cenných papírů, určitě se nechcete chytit do sítě nějakého podvodníka. Pojďte se se mou podívat na 5 nedávných podvodů na akciových trzích, kvůli kterým investoři přišli o miliony dolarů.

Je těžké nenarazit na tyto na první pohled atraktivní deriváty. Obchodní zástupci jednotlivých zprostředkovatelů je obvykle prezentují jako instrument nabízející ohromnou návratnost. Pro brokery je to ale také rychlý způsob, jak generovat provize.

Obchodujete na burze? Snažíte se porazit trhy? Pilně studujete? Snažíte se učit od obchodníků, kteří tvrdí, že jsou úspěšní? A vyděláváte? Určitě vyděláváte. Minimálně když se vás někdo zeptá, jestli vyděláváte, tak určitě vyděláváte, že ano?

Je skvělé, že v naší české a slovenské komunitě máme již tolik různých tvůrců obsahu o kryptoměnách! Jedním z nich je Bitcoinovej Kanál, jehož nejzajímavější videa čas od času společně na Hodlerovi sledujeme. Stojíme na stejné straně, na straně hodlerů, a tentokrát to bude o tom, jaká je pravděpodobnost, že by Vám někdo uhodl váš SEED. Držte si...

Ačkoli jsou Bitcoin a kryptoměny stále populárnější, mnoho lidí si není jistých, zda mají důvod do nich investovat. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč byste neměli otálet s investicí do Bitcoinu a/nebo jiných kryptoměn.

Pokud jste někdy přečetli něco o investování, pravděpodobně víte, jak důležitá je diverzifikace. Asi tušíte, že se jedná o rozložení vašich peněz mezi více investic, abyste zkrátka nevkládali všechna vejce do jednoho košíku. S využitím diverzifikace se tak vyhnete katastrofickým výsledkům, pokud jedna z vašich investic vykazuje špatnou výkonnost, a...

Kdykoliv přijde na pořad dne diskuze o rozdílech mezi aktivním a pasivním investováním, zvrtne se v celkem ostrou debatu. Zástupci obou dvou táboru samozřejmě horečně hájí právě jimi preferovaný investiční přístup. Kdo má ale pravdu?

I když krize covid-19 významně zahýbala ceny aktiv na finančních trzích směrem dolů, tuzemští investoři nepodlehli panice. Mnozí z nich naopak využili příležitosti nízkých cen a více investovali nebo sáhli po agresivnější investiční strategii. Což platilo i pro investory do podílových fondů.

Už jste taky přišli na to, že bankovky ukryté ve štrozoku se ne a ne rozmnožovat a že termínované vklady z vás taky boháče nejspíš neudělají. Přinášíme vám proto 7 tipů na alternativní investice, které sázejí na historii nebo třeba na virtuální budoucnost.

Nákup drahých kovů představuje zajímavou investiční příležitost. Vedle tradičního zlata, které ve vypjatých historických okamžicích zatím vždy obstálo, mohou investoři nakupovat i stříbro nebo platinu. Nejsou ale pro každého.

Diamant, známý jako nejtvrdší přírodní minerál, je používán ve šperkařství jako symbol luxusu, bohatství, čistoty. Dále jsou v hojné míře a v mnoha podobách diamanty používány jako pracovní nástroj (např. k řezání, broušení, obrábění). Ale jak si stojí tato krystalická forma uhlíku jako investice?

Klienti se nás zeptali na dvě možné investice. Obě spojovali notoricky známé kryptoměny. Společnost Glocin a dluhopisy.futuremining.cz. A vodítko o obou - obchod s virtuální měnou. Je investice do kryptoměn vhodnou příležitostí? Společnost Glocin nakupuje neznámou měnu Teuron, v případě dluhopisy.futuremining.cz dáváte peníze na nákup hardware na...

Našetřené peníze se vám budou hodit v každém životním období. Schovávat je do hrnečku nebo do prasátka se však moc nevyplatí - inflace vašim úsporám ubírá na reálné hodnotě. Svěřte své úspory raději bance nebo jiné instituci, která je zhodnotí. Některé typy spoření, třeba spořicí účet nebo termínovaný vklad, jsou téměř bez rizika. U jiných...

Chcete se pustit do investování, ale nevíte, kde přesně začít? Co třeba s pár pojmy, které patří k úplným základům. Zběhlé investory pravděpodobně nijak nepřekvapí, ale začínajícím pomohou se alespoň trochu zorientovat. Už to je samo o sobě důležité, základem úspěšného investování je totiž informovaný investor, který ví, do čeho své peníze vkládá a...

Jedním ze základních stavebních kamenů jakéhokoli investování je určení investičního horizontu. Při investování se vždy vyplatí vědět, na jak dlouho investujeme. Zda jen na jeden rok či na delší dobu. Samozřejmě stanovení doby délky investování není jedinou podmínkou pro úspěšné investování. Úspěšným investování je samozřejmě myšleno dosažení...

Jednoduchá rada: v investování nevěřte tomu, že je něco jisté. Pokud má někdo stoprocentní tip, pokud něco chtějí všichni, ruce pryč. A především: nikdy nevěřte sami sobě. O nejvíc peněz vás při investování můžou připravit vaše srdce a vaše hlava.

Někdy je škoda, že se ve svém životě nemůžeme vrátit o pár let zpět a svému mladšímu já předat nějaká moudra. Například tyto finanční tipy by si prakticky každý přál znát dříve. Někdo je poznal alespoň v dospělosti, ale někdo je nezná dodnes.

Když své úspory uložíte na to správné místo, mohou se časem díky principu složeného úročení výrazně rozrůst. Můžete je třeba i zdvojnásobit, aniž byste sami hnuli prstem. Jen musíte vědět, že budou zhodnocovat dostatečně rychle. Jak to zjistit?