Nejzajímavější články ze světa investic.

Co jsou to kryptoměny, jak je účtovat a jak je danit? Bitcoin, Litecoin, Ethereum nebo Ripple (a mnoho dalších) jsou v posledních letech často skloňované názvy virtuálních měn nebo též kryptoměn. Problematika kryptoměn se ještě před nedávnem dotýkala pouze omezené hrstky nadšenců (popřípadě členů organizovaného zločinu nebo uživatelů dark webu), v...

Začneme základní otázkou o tom, co je kryptoměna, jak funguje kryptoměna, a pak naše téma rozdělíme do více dílčích informací. Pro lepší pochopení si musíme objasnit pojmy jako digitální měny, blockchain, decentralizace, kryptografie.

V rámci předchozích blogů jsme se podrobně věnovali právním východiskům praní špinavých peněz, zejména z pohledu provádění identifikace a kontroly klienta. Pachatelé trestné činnosti se však snaží být vždy o krok napřed a i oni reagují na aktuální rozvoj informačních technologií a světa FinTechu. Rozmáhají se tak další techniky praní peněz, při...

Každý se už určitě setkal s pojmem "špinavé peníze" a související činností označovanou jako "praní peněz". V sérii čtyř čnBlogů bychom vám chtěli tuto problematiku více přiblížit a vysvětlit nejen co si pod těmito pojmy představit, ale i jak probíhá odhalování podezřelých transakcí a jaké techniky praní špinavých peněz pachatelé této trestné...

Emoce jsou jedním z největších nepřátel investora. Ukvapená rozhodnutí většinou vedou k trvalé ztrátě vložených peněz. Reakce na pohyb trhu by měla být uvážená a jít vždy ruku v ruce s nastaveným investičním cílem a horizontem.

Několikaměsíční zastavení ekonomiky vedlo k těžkým ekonomickým ztrátám, které se odrazily v dvouciferných propadech HDP za druhé čtvrtletí napříč celým světem. V podstatě všechny vlády světa měly stejný recept: snížit na minimum úrokové sazby a zvýšit nákupy aktiv centrálními bankami. Jinak řečeno, v době krize se všechny státy ještě víc zadlužily...

Česká národní banka vyzvala organizaci Paralelní Polis, aby pro svůj projekt stříbrných pamětních mincí nepoužívala slovo mince. A to přesto, že projekt nemá nic společného s korunou a naopak se snaží o alternativu ke státem kontrolované měně.

Málokdo ví, že peníze se rovnají dluh. Peníze vznikají tak, že banka vydá půjčku (vládě, firmě, nebo občanovi) a to i s úrokem. Po svých dlužnících pak chce, aby tyto peníze vraceli. Kdyby se to však stalo a všichni by zaplatili své dluhy, tak by zmizly všechny peníze z oběhu. Navíc by to nestačilo, protože by ještě banky chtěli uhradit...

Nejrozšířenější světová kryptoměna bitcoin dnes odpoledne středoevropského času, krátce před jednou hodinou, prolomila cenovou úroveň 17 tisíc dolarů za jeden kus. Celková tržní kapitalizace této kryptoměny tak nyní činí bezmála 316 miliard dolarů.

Pokud investujete do cenných papírů, určitě se nechcete chytit do sítě nějakého podvodníka. Pojďte se se mou podívat na 5 nedávných podvodů na akciových trzích, kvůli kterým investoři přišli o miliony dolarů.

Je těžké nenarazit na tyto na první pohled atraktivní deriváty. Obchodní zástupci jednotlivých zprostředkovatelů je obvykle prezentují jako instrument nabízející ohromnou návratnost. Pro brokery je to ale také rychlý způsob, jak generovat provize.

Obchodujete na burze? Snažíte se porazit trhy? Pilně studujete? Snažíte se učit od obchodníků, kteří tvrdí, že jsou úspěšní? A vyděláváte? Určitě vyděláváte. Minimálně když se vás někdo zeptá, jestli vyděláváte, tak určitě vyděláváte, že ano?

Je skvělé, že v naší české a slovenské komunitě máme již tolik různých tvůrců obsahu o kryptoměnách! Jedním z nich je Bitcoinovej Kanál, jehož nejzajímavější videa čas od času společně na Hodlerovi sledujeme. Stojíme na stejné straně, na straně hodlerů, a tentokrát to bude o tom, jaká je pravděpodobnost, že by Vám někdo uhodl váš SEED. Držte si...

Ačkoli jsou Bitcoin a kryptoměny stále populárnější, mnoho lidí si není jistých, zda mají důvod do nich investovat. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč byste neměli otálet s investicí do Bitcoinu a/nebo jiných kryptoměn.

Pokud jste někdy přečetli něco o investování, pravděpodobně víte, jak důležitá je diverzifikace. Asi tušíte, že se jedná o rozložení vašich peněz mezi více investic, abyste zkrátka nevkládali všechna vejce do jednoho košíku. S využitím diverzifikace se tak vyhnete katastrofickým výsledkům, pokud jedna z vašich investic vykazuje špatnou výkonnost, a...

Městský soud v Praze prohlásil konkurz na majetek skupiny EMTC-Czech podnikatele Tomáše Bárty. Do insolvenčního řízení se přihlásilo celkem 854 věřitelů s celkovými pohledávkami ve výši téměř 1,8 miliardy korun. Podstatnou část z nich tvoří investoři do dluhopisů, které EMTC vydávala.

Městský soud v Praze prohlásil konkurz na skupinu EMTC Tomáše Bárty. Do insolvenčního řízení se přihlásilo celkem 854 věřitelů s celkovými pohledávkami ve výši téměř 1,8 miliardy korun. Podstatnou část z nich tvoří investoři do dluhopisů skupiny.

Kdykoliv přijde na pořad dne diskuze o rozdílech mezi aktivním a pasivním investováním, zvrtne se v celkem ostrou debatu. Zástupci obou dvou táboru samozřejmě horečně hájí právě jimi preferovaný investiční přístup. Kdo má ale pravdu?

I když krize covid-19 významně zahýbala ceny aktiv na finančních trzích směrem dolů, tuzemští investoři nepodlehli panice. Mnozí z nich naopak využili příležitosti nízkých cen a více investovali nebo sáhli po agresivnější investiční strategii. Což platilo i pro investory do podílových fondů.