Nejzajímavější články ze světa financí.

Znáte tzv. žluté anděly na cestách? Také pojišťovny mají své asistenční služby. Stojí pár korun, ale ušetří Vám tisícovky. Potvrdí Vám to každý motorista, který si někdy musel platit pomoc ze svého. Je to jedno z mála pojištění, na kterém v podstatě nemůžete prodělat a zaplatí se Vám už při první banální potřebě.

Co znamená srážka se zvěří? Odborně je to střet jedoucího vozidla se zvířetem, ke kterému došlo na pozemní komunikací. Termín jedoucího vozidla je velice důležitý, neboť pokud kuna rozkouše kabely na vozidle, tak z připojištění "srážka se zvěří" se hradit nebude, ale o tom později.

I u zdánlivě jednoduchého připojištění skel k povinnému ručení existují mezi pojišťovnami podstatné rozdíly, se kterými je vhodné se seznámit ještě před sjednáním pojištění. Co Vám pojišťovna neřekla a Vy jste se nezeptali?

Životní pojištění mnoho lidí chápe jako úrazové pojištění se spořením. Tělesné poškození si dokážeme představit a také si ho často pojišťujeme. Ale víte, že třeba invalidita v důsledku úrazu představuje z celkového počtu jen 4 % případů? V ostatních případech je důvodem nemoc.

Proč si sjednat pojištění pracovní neschopnosti v životním pojištění? Protože to chce Váš finanční poradce. Ne, to není ten správný důvod. V dnešním článku se podíváme na to, jak si pojištění nemoci nastavit, aby bylo funkční.

U vybraných profesí je pojištění profesní odpovědnosti ze zákona povinné. Vysoké škody však může způsobit například i instalatér, zedník nebo spisovatel. Řada podnikatelů pojištění odpovědnosti podceňuje. Podívejte se, ve kterých situacích Vás pojištění zachrání.

Každý zaměstnanec odpovídá za škody, které způsobí v práci svému zaměstnavateli. Aby Vás pojistka na blbost spolehlivě chránila, je potřeba věnovat pozornost správnému nastavení smlouvy. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli při výkonu povolání se lidově říká pojistka na blbost. Pojištění Vám poskytne pojistnou ochranu v...

Češi jsou vyhlášení vyznavači lyžování i ve světovém kontextu. I když sněhové podmínky letos zatím nejsou všude ideální, příznivci zimních sportů si nechtějí nechat sezónu utéct. UNIQA ze zkušeností se zimními úrazy (ty z lyžování jsou druhé nejčastější u mužů a nejčastější u žen) a řešenými škodami radí, jaká pojištění je vhodné před odjezdem...

Lyžování, snowboardování, běžkování nebo túry po horách. Zima přináší milovníkům sněhu mnoho možností, jak trávit dovolenou. A i když neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, přece jenom je dobré myslet na kvalitní pojištění, které v zahraničí zaplatí ošetření u lékaře i výjezd záchranářů na místo.

Češi netrpělivě čekají na sněhovou nadílku v tuzemsku i v Evropě. Vždyť Češi jsou lyžařskou velmocí a lyžování se velká část populace věnuje pravidelně a s nadšením. Lyžařské vybavení je ovšem dosti nákladné, a proto se vyplatí postarat se i o jeho zabezpečení proti poškození nebo krádeži. A to jak na horách, tak na cestě nebo i doma.

Rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším limitem u povinného ručení dělá stokoruny. Při nehodě jde přitom o desítky milionů. Při sjednávání povinného ručení se všichni snažíme vyřešit s co nejlepším výsledkem jednoduchou rovnici. Aby se co nejvyšší plnění rovnalo pokud možno co nejnižší ceně. A pak hledáme kombinaci, která je cenově adekvátní pro nás, ale...

Pojištění bydlení nebo auta bereme jako samozřejmost, přitom pojištění drahé elektroniky, kterou s sebou bereme téměř kamkoliv už ne. Podívejte se, jaké možnosti jsou dostupné v dnešní době, jak si pojištění zařídit, a na kolik Vás vyjde.

Drtivá většina rodinných domů je kryta pojištěním, ale domácnost má pojištěnou pouze polovina majitelů nemovitostí. Je to dáno především tím, že lidé zaměňují pojištění stavby a pojištění domácnosti. Pro komplexně ochráněný byt či dům je však třeba zkombinovat pojištění stavby a pojištění domácnosti.

Situace na trhu energií je turbulentní. Ceny plynu a elektrické energie raketově rostou a není vůbec jisté, zda jich bude k dispozici pro naši spotřebu dost. I kvůli tomu majitelé rodinných domů, chalup a dalších nemovitostí stále častěji volí cestu energetické soběstačnosti a pořizují si do svých nově budovaných, ale i stávajících domů...

Pouze 48 % chovatelů domácích zvířat má sjednáno pojištění občanské odpovědnosti, a pouze 30 % z nich si je jistých, že jejich smlouva kryje také škody způsobené domácím zvířetem. Dalších 19 % váhalo, zbytek odpověděl negativně.

Na 17. listopadu připadá Mezinárodní nekuřácký den. Podle odborníků způsobuje kouření cigaret čtrnáct typů rakoviny a desítky dalších onemocnění. V průměru si kuřáci zkracují život nejméně o deset let. Je tedy jasné, že kouření hraje podstatnou roli i v životním pojištění.

Houbaření je oblíbenou volnočasovou aktivitou naší populace, jakkoli se tomu některé národy diví. A poslední týdny hledačům nadmíru přejí a lidé se z lesů vracejí s plnými košíky. V nich ale číhá velké nebezpečí, je-li sběr hub spojen s nepozorností nebo neznalostí. Otrava jedovatými druhy může být smrtelná nebo přinést doživotní následky. I na...