Nejzajímavější články ze světa financí.

Životní pojištění prioritně zajistí ochranu Vašich blízkých před finančními důsledky Vaší smrti. Zároveň může sloužit jako spořicí nebo investiční produkt, který Vám v následujících letech zhodnotí vložené finanční prostředky.

Některé pojistné produkty zdánlivě spadají do oblasti životního pojištění, ale přitom jde o neživotní pojištění osob. Máme pro vás tipy, jak se vyznat v různých typech úrazového pojištění.

Úraz nebo nemoc sem tam skolí každého. Ale většinou se z angíny nebo zlomeniny za pár týdnů vylížeme a náš rodinný rozpočet to ani nepocítí. Co když se ale pracovní neschopnost protáhne a následky jsou trvalé? Většina lidí na takový výpadek v příjmu není připravena. Dobré životní pojištění ale ano.

I při výpočtu invalidního důchodu je zastoupen prvek solidarity a občané s nižšími příjmy mají vyšší náhradový poměr při výpočtu invalidního důchodu. Jak ovlivňují příjmy měsíční částku invalidního důchodu? A jak přiznaný stupeň invalidity?

V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního, druhého a třetího stupně. Nárok na invalidní důchod není přitom při zdravotních problémech automatický a výpočet invalidního důchodu není pro lidi s vyššími příjmy příznivý. Vlastní komerční pojištění je nutností.

Životní pojištění je komplexní finanční produkt, který kromě hlavního pojištění - smrti, umožňuje pojistit i desítky různých jiných rizik spojených s nemocí nebo s úrazem. Tím, že je tento produkt značně komplikovaný, dochází i k několika chybám, které lidé při jeho uzavírání dělají.

V současnosti již zcela běžně používaný termín "Pojistka na blbost" zlidověl přenesením významu původního označení pro pojištění odpovědnosti za škody. Vznik možnosti tohoto typu pojištění vítají především zaměstnanci, respektive jejich zaměstnavatelé a rodiny s dětmi, které je těžké uhlídat.

Velká voda, oheň, vichřice nebo třeba zloději. Exsituje spousta příčin, které z nenadání mohou Váš dosavadní poklidný život ve Vašem útulném domově změnit k nepoznání. Bohužel, ne vždy je možné se těmto nešťastným událostem vyhnout. Negativní dopad už zmírnit můžete, stačí k tomu kvalitní pojištění. Alespoň částečně můžete své bydlení ochránit...

Už delší dobu uvažuji nad koupí mého dlouho vysněného vozidla. Právě mě k tomu přesvědčila velmi výhodná nabídka jednoho parádního autosalonu. Nemám to moc daleko a tahle nabídka se opravdu nedá odmítnout. Moc dlouho nepřemýšlím, moje přesvědčení o tom, že tohoto miláčka nutně potřebuji a představa, že se v něm proháním se už nedá dlouho odsouvat....

Pojištění je potřeba čas od času zkontrolovat a případně nechat upravit pojišťovacím specialistou. Je to podobné jako u servisování automobilu. Všichni přece chceme mít vše v pořádku a spolehnout se, že nás automobil před dlouhou cestou na dovolenou nikde nenechá.

Čtyři z pěti lidí, kteří mají pojištěný majetek, mají zkušenost se škodou, kterou způsobily živly. Aktuálně se na řadě míst v České republice vypořádávají majitelé s následky průtrží mračen, které způsobily bleskové vzedmutí toků. S úhradou napáchaných škod pomůže dobře zvolená a v čase aktualizovaná pojistka. Na co se v případě řádění vody...

Přírodní živly jsou v posledních letech nevyzpytatelné, a to přesto, že zimy už nejsou to, co bývaly. Sníh a mráz i tak dokážou majitelům nemovitostí vystavit tučný účet. Ne vždy ale musí škody na domě či vybavení domácnosti zaplatit z vlastní kapsy. Proti zimním škodám se dá totiž snadno pojistit.

Téměř všichni rodiče přemýšlejí o pojistce svého dítěte. Ale nabídek je hodně a vybrat si z nich, to není snadné. Existují totiž také připojištění, pojistky mohou stát různé sumy peněz a v rámci pojištění můžete svému dítěti i spořit.

Sjednat nebo nesjednat havarijní pojištění? To je otázka, kterou si majitelé ojetých vozidel kladou pravidelně při výročí pojistné smlouvy. U vozidel mladších pěti let je to jasné. Tam se uzavření havarijní pojistky vyplatí, u aut starších deseti let už je to na pováženou. Vyplatí se ji uzavřít? Co by měla krýt?

Lidé se od vypuknutí koronavirové pandemie stále více obávají, že mohou přijít o práci. Potvrzují to i data BNP Paribas Cardif Pojišťovny týkající se růstu pojištění úvěrů na riziko ztráty zaměstnání, které vzrostlo za posledních šest měsíců o více než 53 procent.