Nejzajímavější články ze světa financí.

Jedna pojišťovna má levnější jedno riziko, druhá zase jiné. Nebo máte dvě platební karty s cestovním pojištěním. Jste tedy pojištění dvakrát? A co když si sjednáte dvě povinná ručení, protože druhá pojišťovna má něco navíc? Jak se bude plnit?

Pro většinu Čechů je logické chránit se proti následkům škod, které na jejich nemovitostech napáchá požár, vichřice nebo třeba prasklé potrubí. Pojištěné jsou u nás zhruba dvě třetiny nemovitostí. Část lidí zjevně věří na štěstí, ale to nechme stranou. Pojištění nemovitosti je správný krok, skrytou hrozbou některých pojistek nicméně může být tzv....

Zvířecí miláčci nám dělají většinou radost, může však nastat situace, kdy bude chlupáč potřebovat nákladnější ošetření u veterináře nebo poničí cizí majetek či způsobí újmu na zdraví. V takovém případě vám pomůže speciální pojištění pro psa či kočku.

Pandemie koronaviru přinesla asi největší změny do cestovního pojištění, protože je nutné reagovat znovu a znovu na opatření zaváděná vládou v oblasti cestovního ruchu. Shrnuli jsme proto do přehledu podmínky, jak jsou aktuálně platné podle současné situace.

Životní pojištění mnoho lidí neřeší a považuje ho spíše za zbytečně vyhozené peníze. Tak to ale zdaleka není. Životní pojištění se Vám vyplatí v hodně situacích. Kdy ho využijete a jak funguje?

Dlouhodobé nemoci, úrazy nebo ztráta zaměstnání se negativně promítají do rodinného rozpočtu. Důsledkem je snížení životního standardu i neschopnost splácet hypotéku nebo půjčky. Do potíží se v této situaci mohou dostat především lidé zvyklí na vyšší příjmy nebo domácnosti s dluhy, které nemocenská a dávky v nezaměstnanosti nezvládnou...

Pandemie koronaviru výrazně zasáhla život většiny z nás. A to nejen osobní, ale i pracovní. Výpadek příjmů, ať už kvůli nemoci, karanténě, nutnosti zůstat doma s dětmi či zavřené provozovně, ukázal na nezbytnost sjednání některých typů pojistných produktů, především pak těch týkajících se práce.

Běžně na něj myslíme při cestách do zahraničí. A také v souvislosti s naším bydlením. U podnikání na něj ale zapomínáme. Řeč je o pojištění odpovědnosti. Dokáže Vás ochránit i před mnohamilionovými škodami a pomůže Vám také v případných sporech se zákazníky.

Před několika lety patřilo investiční a předtím kapitálové životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení Vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí je tu způsob,...

Pomoc s odtahem auta, zajištění instalatéra nebo například vyhledání lékaře v zahraničí. S tím vším Vám pomůžou asistenční služby. Najdete je u celé řady pojištění. Přesto je lidé využívají mnohem méně, než by mohli.

Nízké pojistné částky a spousta nepojištěných domů a bytů. Tak to v současnosti vypadá na trhu s pojištěním nemovitostí a domácností. Nepojištěný nebo špatně pojištěný majetek Vás přitom může stát miliony. A stačí jen elektrický výboj, zásah blesku nebo návrat z dovolené zakončený pohledem na vypáčené dveře.

Máte poškozené auto, někdo Vám poškrábal lak nebo jste měli dopravní nehodu? Pokud si kladete otázku, kde vezmete peníze na pokrytí škody, máte dvě možnosti - zaplatit z vlastní kapsy, nebo mít sjednané havarijní pojištění.

Uzavření povinného ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je stanoveno zákonem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Každý, kdo chce vozidlo užívat na pozemní komunikaci, musí mít uzavřenou smlouvu o povinném ručení u některé z pojišťoven nabízející tento produkt.

Plánujete zrušit Vaše životní pojištění a založit si nové? Můžete narazit na problém v podobě nutného dodanění. Stává se tak hlavně tehdy, pokud lidé změní zaměstnání a nová firma benefit ve formě příspěvku na tento typ pojistky nenabízí. Jak dodanit zrušené životní pojištění, abyste všechny závazky vůči finančnímu úřadu měli v pořádku?

Životní pojištění prioritně zajistí ochranu Vašich blízkých před finančními důsledky Vaší smrti. Zároveň může sloužit jako spořicí nebo investiční produkt, který Vám v následujících letech zhodnotí vložené finanční prostředky.

Některé pojistné produkty zdánlivě spadají do oblasti životního pojištění, ale přitom jde o neživotní pojištění osob. Máme pro vás tipy, jak se vyznat v různých typech úrazového pojištění.

Úraz nebo nemoc sem tam skolí každého. Ale většinou se z angíny nebo zlomeniny za pár týdnů vylížeme a náš rodinný rozpočet to ani nepocítí. Co když se ale pracovní neschopnost protáhne a následky jsou trvalé? Většina lidí na takový výpadek v příjmu není připravena. Dobré životní pojištění ale ano.

I při výpočtu invalidního důchodu je zastoupen prvek solidarity a občané s nižšími příjmy mají vyšší náhradový poměr při výpočtu invalidního důchodu. Jak ovlivňují příjmy měsíční částku invalidního důchodu? A jak přiznaný stupeň invalidity?

V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního, druhého a třetího stupně. Nárok na invalidní důchod není přitom při zdravotních problémech automatický a výpočet invalidního důchodu není pro lidi s vyššími příjmy příznivý. Vlastní komerční pojištění je nutností.