Nejzajímavější články ze světa realit.

Čerpání hypotečního úvěru není striktně dáno zákonem, a tak si ho mohou banky upravit po svém. Hlavně po stránce vyžadovaných poplatků. Zajímat byste se o podmínky čerpání proto měli ještě před podpisem smlouvy. Nejde sice o rozhodující parametr, ale může pomoci tam, kde váháte mezi dvěma favority. Jak tedy může vypadat čerpání Vaší hypotéky?

Chystáte se bydlet ve vlastním a hledáte nejvhodnější hypoteční úvěr? Mimo jiné se budete muset rozhodnout i o tom, jestli fixovat nebo nefixovat úrokové sazby, případně na jak dlouho si fixovaný úrok zajistit. A protože se tohle rozhodnutí výrazně promítne do výše Vašich splátek, připravil jsme pro Vás klíč, který Vám s rozhodnutím pomůže.

Hypoteční úvěr je vždy zajištěn nemovitostí, a to bez ohledu na jeho výši, splatnost, počet žadatelů, dozajištění úvěrovým pojištěním apod. Nicméně, hypoteční banky neberou do zástavy automaticky všechny nemovitosti. Stejně tak, hypoteční banky počítají maximální výši úvěru od tzv. zástavní hodnoty nemovitosti, která může být odlišná např. od kupní...

Koupě bytu či domu představuje jednu z největších investic v životě. Do této volby byste se tudíž neměli vrhat ukvapeně, ale vše důkladně promyslet. Důležité je správně si zvolit dobu splácení a s tím související výši měsíčních splátek. Co všechno ještě promyslet, než se rozhodnete udělat závazné rozhodnutí?

Většina lidí si pořídí klasický byt nebo rodinný dům. Zajímavé obydlí však může vzniknout například i v nevyužívané průmyslové budově, škole či ve sklepním prostoru. I když pořízení nebytových prostor nemusí vyjít draho, jejich následná rekonstrukce bývá zpravidla finančně velmi nákladná.

Získat hypotéku je dnes těžké i pro běžné zaměstnance se stálým a pravidelným příjmem. Drobní podnikatelé (OSVČ) jsou na tom ale kvůli nejistému a nestálému příjmu mnohem hůře. Pokud chtějí někdy v budoucnu žádat o úvěr na bydlení, měli by tomu přizpůsobit své příjmy a zdanění ideálně i několik let dopředu.

Úrokové sazby hypoték jsou nyní výrazně vyšší než v uplynulých letech. Komu letos končí sjednaná doba fixace, musí počítat s vyšší měsíční splátkou hypotéky. Na vyšší splátky se musí připravit i lidé, kteří se rozhodnou pro refinancování hypotéky.

Klienti se při výběru hypotéky více zajímají o to, kdo danou banku vlastní. "Netušili jsme, že Sberbank je ruská banka," říkají teď někteří její klienti. Nejen pro ně máme přehled majitelů.

Jednoduchý způsob, jak získat dost peněz na vlastní bydlení. Tak vnímá většina lidí hypoteční úvěry. Jenže ve skutečnosti jsou s nimi spojená i rizika a jejich podcenění Vás může stát poměrně dost peněz. Podívejte se proto, na co si dát u hypotéky pozor. Hlavní rizika hypotečního úvěru na Vás čekají ještě před podpisem smlouvy. Pokud už tedy půjčku...

Žít ve vlastním by chtěl každý. Bohužel zdaleka už ne každý si může dovolit koupit byt či dokonce dům. Rostou ceny nemovitostí, hypotéky jsou dražší a přísnější, ale o mnoho lépe na tom nejsou ani nájmy. Nakonec nejvíce záleží na finanční situaci, zda je lepší žít v nájmu nebo koupit byt na hypotéku.

Vlastní bydlení je snem každého a téměř každý Čech si jej chce splnit. Bohužel si jen málokdo může dovolit koupit vysněnou nemovitost za své. Domov je základní potřebou každého z nás, a proto není vhodné odkládat rozhodnutí o koupi nemovitosti příliš dlouho. V takových situacích přichází na pomoc banka nabízející hypotéku.

Daňové přiznání se opět blíží. Neradostné období alespoň částečně ocení plátci hypoték, kteří si mohou část zaplacených úroků odečíst z daní. Jak vysoký odpočet je možný, jak správně postupovat a kdo si může odpočet uplatnit?

Ochránit si nemovitost na pronájem pojištěním není nic složitého. Čemu se ale při uzavírání takového pojištění vyplatí věnovat pozornost je, aby měl nájemník nemovitosti pojištěnou odpovědnost vůči třetím osobám z běžného života a připojištění odpovědnosti na pronajaté věci v souvislosti s bydlením.

Jste majitelem nemovitosti a plánujete do svého bytu nastěhovat nájemníky? Svěření Vaší nemovitosti do rukou cizích osob je vždy tak trochu risk, jelikož mohou nastat situace, kdy dojde k poškození bytu. V těchto případech je nutné myslet dopředu a zajistit si adekvátní pojištění pronajímané nemovitosti.

Hypoteční úvěr je flexibilní produkt, se kterým se dá v čase velmi dobře pracovat. V době poklesu příjmů se dají měsíční splátky snížit, v opačném případě pak provést mimořádný vklad. A navýšit se dá úvěr dokonce i o další nemovitost.

Budete v blízké době kupovat nemovitost? V takovém případě určitě přemýšlíte nad vhodnou úschovou peněz. Pojďme se tedy společně podívat, jaká pro Vás bude nejvhodnější, ale i na to, jaká nesou úschovy rizika.