Nejzajímavější články ze světa realit.

I když ceny nemovitostí neustále rostou, žádostí o hypotéku pořád přibývá. Ne každému se však zadaří na úvěr dosáhnout a nejen kvůli ceně, ale i bonitě. Pojďme se společně podívat na sporné příklady u zaměstnanců, ale i živnostníků.

Při sjednávání hypotéky klient banky řeší jak nákladovost hypotéky, v níž se odráží i délka jejího splácení, ale podle finančních poradců je třeba také stanovit si pravidelnou měsíční splátku úměrnou výši celkových příjmů. Nemá smysl přeceňovat síly, protože v praxi vidíme mnoho případů, kdy si lidé v podobě měsíční hypotéční splátky vezmou až...

Proč a o kolik se zdražuje stavební materiál a jak postupovat, pokud se chystáte nové bydlení financovat s pomocí hypotéky? Každý, kdo si chce pořídit nové bydlení, musí sáhnout hlouběji do kapsy. Na vině není pouze rostoucí zájem o nemovitosti, cestu za vlastním bydlením komplikuje lidem růst cen stavebního materiálu. Potíže v podobě neplánovaného...

Uvažujete-li o pořízení bydlení, narazíte vedle nabídky bytů v osobním vlastnictví i na nabídku těch družstevních. V inzerátech bývá u družstevních bytů někdy poznámka, že je možný brzký převod do osobního vlastnictví. To však často nebývá pravda. Počítejte proto s tím, že byt zůstane ve vlastnictví družstva, a seznamte se s tím, co to obnáší.

Banky dnes nabízejí u hypoték řadu modifikací, které Vám mohou pomoci vyřešit situace, které byste dřív s úvěrem na bydlení od banky nepokryli. S čím vším umí hypotéka pomoci?Hypotéku na koupi bytu či domu netřeba představovat. Tento úvěr si ale můžete pořídit na řadu dalších věcí. Co všechno můžete zafinancovat hypotečním úvěrem?

Sjednání hypotéky se neobjede bez dokládání celé řady dokumentů. Hypoteční banka Vás vždy dopředu seznámí s potřebnými dokumenty a doklady, které jsou potřeba ke sjednání úvěru na bydlení. Přečtěte si, jaké dokumenty po Vás může banka požadovat.

Ve finanční literatuře jsou obvykle popisovány tři možné způsoby splácení hypotéky - anuitní, progresivní a degresivní splátkou. Banky v praxi nabízí pouze jedinou možnost, a to anuitní splátky hypotéky. Ostatní možnosti jsou prakticky nedosažitelné.

Chystáte se pořídit nemovitost a koupi budete financovat hypotékou? Připravte se na to, že kromě splátky hypotéky budete muset zaplatit ještě další výdaje, které jsou s pořízením nemovitosti spojené. Podívejte se, jaké náklady Vás při pořízení nového domu či bytu čekají.

Úrokové sazby rostou a hypotéky zdražují už několik měsíců po sobě. Ti, kteří stihli úvěr na bydlení vyřídit na začátku roku, mohou dění na hypotečním trhu sledovat zpovzdálí. Ovšem ti, kteří se chystají na refinancování hypotéky či vyřizování nového úvěru ještě letos, pilně počítají, na kolik je vyjde splátka hypotéky a zdali na to budou mít. Proč...

ČSOB a Česká spořitelna oznámily v reakci na poslední kroky České národní banky (ČNB) zvýšení úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. ČSOB v pondělí oznámila, že od 11. října zvýší úroky u hypoték pro tří-, pěti- a sedmiletou fixaci o 0,3 procentního bodu. Nově bude úroková sazba u nejčastěji využívané hypotéky s fixací na pět let 2,99 procenta.

Pořídit si vlastní chatu v Alpách nebo třeba apartmán v Chorvatsku. O něčem podobném sní alespoň občas skoro každý, kdo někdy vyrazil na dovolenou do zahraničí. Splnit si podobný sen přitom není tak složité, jak se na první pohled zdá.

Uvažujete o koupi nemovitosti a plánujete si pořídit hypotéku? Pokud pouze brouzdáte po realitních webech a snažíte se najít vhodnou nemovitost s tím, že hypotéku začnete řešit až poté, co najdete vhodnou nemovitost, děláte chybu. Proces schvalování hypotéky může být taky pořádnou loterií. Co dělat a na co se připravit, abyste právě Vy vyhráli...