Pojištění auta

Povinné ručení je pojištění plynoucí ze zákona. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při provozu vozidla na pozemních komunikacích byste měli uzavřít dříve, než vyrazíte na cestu. Pojištěna musí být všechna vozidla.

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě. V případě zavinění druhou osobou je škoda hrazena z povinného ručení viníka, uplatnění tedy havarijní pojištění nalezne v případech, kdy dopravní nehodu způsobíte Vy.

GAP ocení především majitelé nových automobilů. Díky tomuto pojištění mohou být při totálním zničení nebo odcizení jejich plechového miláčka zcela v klidu, vyplaceno jim totiž bude pojistné plnění v pořizovací hodnotě vozu. Cena obvyklá v tomto případě po dobu tří let nehraje žádnou roli. Kde a jak lze tento doplněk k havarijnímu pojištění sjednat...

Většina podnikatelů se neobejde bez firemního auta. Obvykle jich dokonce musí mít k dispozici několik. Každé auto je na silnicích i parkovištích denně vystavováno spoustě rizik a podnikatelé by proto měli mít každé auto dostatečně pojištěné. Přečtěte si, jak se s pojištěním firemních vozidel vypořádat chytře a spolehlivě.

Nehody s přívěsným vozíkem mohou mít nečekaně trojí řešení. Tušili jste, že na vině může být jak auto nebo vozík, tak i oba současně? Proto musíte hradit pojištění i pro přívěs.

Znáte tzv. žluté anděly na cestách? Také pojišťovny mají své asistenční služby. Stojí pár korun, ale ušetří Vám tisícovky. Potvrdí Vám to každý motorista, který si někdy musel platit pomoc ze svého. Je to jedno z mála pojištění, na kterém v podstatě nemůžete prodělat a zaplatí se Vám už při první banální potřebě.

Co znamená srážka se zvěří? Odborně je to: střet jedoucího vozidla se zvířetem, ke kterému došlo na pozemní komunikací. Termín jedoucího vozidla je velice důležitý, neboť pokud kuna rozkouše kabely na vozidle, tak z připojištění "srážka se zvěří" se hradit nebude, ale o tom později.

I u zdánlivě jednoduchého připojištění skel k povinnému ručení existují mezi pojišťovnami podstatné rozdíly, se kterými je vhodné se seznámit ještě před sjednáním pojištění. Co Vám pojišťovna neřekla a Vy jste se nezeptali?