Nejzajímavější články ze světa odškodnění.

Za skutečnou škodu na vozidle, která musí být poškozenému nahrazena, je nutno považovat i rozdíl mezi tržní cenou vozidla před havárií a po opravě. Pojišťovny po autonehodě proplácely náklady na opravu vozu snížené o amortizaci náhradních dílů, proti čemuž se postavil Ústavní soud. Ten také rozhodl o tom, že náhrada škody musí proběhnout v plné...

Pokud jste se stali obětí dopravní nehody, která byla způsobena cizím, nebo jen částečně Vaším zaviněním, máte nárok na odškodnění, které Vám pomůže s řešením životní situace po autonehodě. V dané situaci je ale představa sporného řešení často tím posledním, co poškození chtějí řešit.

Pojišťovnictví není zas tak jednoduchý pojem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Klienti většinou vidí jen část ze skrytého světa. Dnes si připomeneme, k čemu je určen garanční fond a nově odtajníme, co znamená pojem fond zábrany škod.

Nejzranitelnější při dopravních nehodách často bývají ti, kteří v autě nesedí. Chodci a cyklisté nejsou chránění plechy nebo airbagy, takže jejich účast při nehodě mívá extrémně vážné následky. Řidiči jsou samozřejmě povinni dbát zvýšené opatrnosti s ohledem na tyto účastníky provozu, ani to ale často nestačí. Nehoda, při níž je zraněný chodec či...

Podle Portálu nehod prudce roste podíl nehod elektrokol na celkovém počtu nehod cyklistů. Navíc téměř každý druhý karambol na elektrokole má na svědomí cyklista ve věku 54-73 let. Nejčastějším důvodem je nezvládnutí jízdy a rychlosti elektrokola. Kdo zaplatí vzniklou škodu v případě dopravní nehody?

Letní cesty na delší vzdálenosti, nabírání stopařů a převážení zavazadel s sebou nesou zvýšené riziko dopravních nehod a následných komplikací při odškodňování postižených. Základní rada zní, vždy si s druhým účastníkem nehody vyměňte kontaktní informace, a pokud si nevíte rady, volejte policii.

Náhrady za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity pro zaměstnance zraněné při práci nebo trpící nemocí z povolání a náhrady nákladů na výživu pozůstalých se obvykle valorizují k počátku nového roku. Tentokrát byly zvýšeny i od června 2022. Jak a o kolik?

V ideálním světě funguje svět podle pravidel, která nikdo nechce obcházet. V reálném světě ale, jak se zdá, toto zcela neplatí. Pokud totiž nemáte řádně sjednáno povinné ručení (a takové případy se stávají) a zaviníte dopravní nehodu, může být pozdě si něco vyčítat, až budete nuceni zaplatit nebo splácet dluh České kanceláři pojistitelů.

Asistenční služby nebo také assistance, má na starosti zajištění rychlé pomoci i veškerých dalších služeb v případě vzniku pojistné události. A to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Asistenční služby bývají zdarma v základním balíčku k povinnému ručení na auto.

Na cesty do zahraničí využívají Češi ve většině případů svůj automobil, a to ať už míří na dovolenou nebo musí absolvovat pracovní cestu. Letenky ustupují automobilům. Jízda v zahraničí nese s sebou určitá rizika, která se na cestě mohou kdykoli přihodit, a tak je vhodné vědět, jak by se v takovém případě měl člověk zachovat.

Utrpěli jste nezaviněnou autonehodu a řešíte ušlý výdělek při dopravní nehodě? Autonehoda se zraněním často způsobí neschopnost k práci po určitou dobu u poškozeného. Ušlý výdělek při dopravní nehodě je tak častou náhradou k uplatnění u pojišťovny vozidla viníka nehody z tzv. povinného ručení.

Řada zaměstnanců vykonává svou práci občasným nebo stálým řízením vozidla. Dopravní nehoda v pracovní době tak není nic výjimečného. Nezaviněná dopravní nehoda v pracovní době se zraněním obvykle zakládá právo zaměstnance na odškodnění újmy na zdraví. Ve většině případů se bude jednat o pracovní úraz zaměstnance. Poškozený zaměstnanec by měl však...

Pojistit si, že se Vás někdo zastane, když dostanete pokutu a ideálně zajistí, že se z toho ve správním řízení vyvléknete, zní naprosto skvěle. Realita je bohužel často taková, že se spíše dostanete do ještě větších problémů.

Člověk se ani nenaděje a dopravní nehoda je na světě. Stačí si přečíst zprávu na telefonu a nebo snaha být v cíli o pár sekund dřív. Ne vždy se ale nevěnování se situaci na vozovce vyplatí. Když se řekne dopravní nehoda, může jít hned o několik případů, které jsou samozřejmě i rozdílně pokutovány. Pokuta za dopravní nehodu tak není jednotná,...