Generali nově kryje v rámci tuzemského cestovka storno poplatky i v plné výši.

07.08.2023

Generali Česká pojišťovna nabízí pojištění storna v rámci cestovního pojištění pro cesty po ČR nebo do zahraničí. Klienti, kteří si sjednávali cestovko pro dovolenou v jiné zemi, si vždy mohli vybrat ze dvou variant. Buď s krytím 80 % stornopoplatků, kdy si pojištěný platí 20% spoluúčast, nebo se 100% krytím.

V případě domácího pojištění pro dovolenou v naší zemi pak byla k dispozici pouze 80% varianta se spoluúčastí. Pro letošní sezonu ale pojišťovna rozšířila produkt i o variantu plného krytí stornopoplatků tak, jako je tomu u cestovka do zahraničí. Kromě toho pojišťovna také u domácího pojištění navýšila pojistné limity. Limity jsme navýšili u tohoto pojištění pro dovolené v Česku shodně pro obě varianty ze 20 000 až na 150 000 Kč na osobu, upřesnila Kratochvílová.

Produkt se dá využít pro úhradu nákladů vynaložených na úhradu například záloh na ubytování, za ubytování jako takové nebo také na platby za dětské tábory apod.

Tuzemské cestovní pojištění vč. pojištění storna cesty můžete sjednat online na webu pojišťovny, po telefonu na klientské lince, na pobočkách nebo u finančních poradců.