Vše, co potřebujete vědět o založení vlastní směnárny od Binance.

28.02.2020

Burza Binance je poměrně jednoznačným lídrem na poli kryptoměnových marketů. Jednou z mnoha novinek, které Binance v nedávné době přinesla, je Binance Cloud. Jedná se o B2B2C řešení pro menší směnárny. Podle propagačních materiálů je možné spustit novou směnárnu během pouhých pěti dní. Pokud jste někdy o spuštění vlastní směnárny přemýšleli, tak Binance Cloud je dost možná právě pro vás.

Proč Binance Cloud

Binance cloud je B2B2C řešení pro spuštění vlastní směnárny. To znamená, že Binance jako burza poskytne jinému podniku řešení pro snadné spuštění směnárny a nový podnik následně může ve svém lokálním prostředí nabízet služby burzy Binance ve svém vlastním hávu.

Binance cloud je tak komplexním řešením, jak spustit vlastní směnárnu. Celý projekt má extrémní výhody v tom, že Binance fakticky nabízí své vlastní know-how a sdílenou likviditu. Pomocí spuštění vlastní burzy se v podstatě připojíte do systému Binance a provozovatel burzy tak okamžitě získá likviditu. A ta je kritická pro každou burzu či směnárnu.

Provozovatel směnárny také získá další možnosti. Binance Cloud funguje na ověřených systémech Binance a tak např. matching engine (přiřazování jednotlivých obchodů k sobě) je součástí toho, co získá i nový provozovatel. Zároveň bude mít směnárna top bezpečnostní řešení, které je také vytvořeno přímo společností Binance. V neposlední řadě dostane nový provozovatel také možnost vytvořit vlastní, modulovatelnou verzi směnárny. To znamená, že na dané směnárně se budou obchodovat pouze ty mince, které si majitel bude přát.

Co vše umí Binance Cloud

Binance Cloud má několik deklarovaných funkcí, které pravděpodobně uberou mnoho vrásek z tváří provozovatelů směnáren. Jak již bylo zmíněno, tak provozovatelé směnáren na Binance Cloud budou mít přístup ke sdílené likviditě v rámci systému Binance. To je naprosto kritické pro funkční směnárnu.

Kromě matching enginu bude součástí Cloudu také systém pro KYC, díky kterému bude podstatně snazší vyjít vstříc regulacím na lokální úrovni. Směnárny tak budou mít systém pro identifikaci svých zákazníků. Základní službou je spot trading, což je klasický trading, který znáte z jednotlivých burz. S tím se pojí také API rozhraní, které umožní napojení externích systémů na směnárnu.

Masivní výhodou je pak financování pomocí fiat měn a obchodování s páry fiat měn. Vzhledem k tomu, že je podporované euro i česká koruna, tak je rozhraní ideální jak pro Slovensko, tak i pro Česko. Tím nicméně služby nekončí a další nabízenou možností je Futures trading a to i s možností použití páky až 125x.

Co je potřeba k založení Binance Cloud směnárny

Pokud nyní zvažujete založení vlastní směnárny, tak je nutné si zjistit, co vše je k tomu vlastně potřeba. Většinu informací najdete ve FAQ sekci na oficiálním webu Binance Cloud. Zde můžete zažádat o oficiální podporu se založením směnárny.

V první řadě musí mít provozovatel nové burzy v pořádku všechny legislativní záležitosti. To znamená, že v zemi působení musí mít povoleno provozovat směnárnu a mít v pořádku veškeré dokumenty. Pro začátek spolupráce s Binance je nutné mít připraveno také jméno burzy, doménu, logo a SSL certifikát.

Po splnění podmínek vyžadovaných společností Binance může začít samotná práce na budování směnárny. To už by mělo být v režii samotné burzy Binance, kdy její technici implementují své řešení. Majitel směnárny má pak na výběr z optimalizací a sám si může volit mince, které budou na směnárně obchodovány.

Po finální dohodě o spolupráci by mělo spuštění burzy trvat pouze 3-5 dní a celé bude probíhat ve spolupráci s týmem Binance. Cílem celého projektu je získání více zákazníků pro Binance v lokalitách, kam burza není schopna sama dosáhnout.

Binance nadále potvrzuje své vedoucí místo mezi kryptoměnovými burzami a nyní umožní průnik do lokalit, které nebyly nutně pokryty. Binance je nicméně stále centralizovaná služba a je potřeba mít na paměti, že má centrum, které může selhat. I proto je rozumné být ve vztahu k Binance obezřetný.