Nejzajímavější články ze světa hypoték.

Reverzní, zpětná či seniorská hypotéka? V realitě nutně nákladná a složitá půjčka, kde se půjčující může stát i obětí podvodu. Poraďte se. Dvakrát měřte a jednou řežte. Připomeňte si rizika. Nečekejte zázraky, nic není zadarmo. Produkt není pro každého. Zda je zpětná hypotéka vhodným či optimálním řešením, záleží na individuální situaci. Chce se to...

Pokud máte hypotéku, tak víte, že každý měsíc platíte pravidelnou měsíční splátku. A každý měsíc například po dobu třiceti let platíte tu samou částku bance za to, že Vám půjčila peníze na pořízení bydlení. Víte, co vše platíte v této anuitní splátce?

Zcela specifická kategorie hypotečních úvěrů. I tak můžeme označit hypotéky pro firmy. Využijete je například k rozšíření provozu, stavbě nových kanceláří nebo k nákupu továrních strojů. Podívejte se, jaké podmínky musíte splnit, abyste na hypotéku pro firmu dosáhli, a čím se tyto půjčky liší od klasických hypotečních úvěrů.

Stačí jedna pokuta za černou jízdu, nebo pár desítek korun, které zapomenete zaplatit, například bance, na splátce za malou půjčku, nebo se spletete při zadávání příkazu za telefonní služby či internet. Zapomenete svou chybu napravit, nebo ji napravíte pozdě. V tu chvíli však ještě nevíte, že během pár měsíců Vás mohou čekat složité chvíle.

Porovnávat úrokové sazby hypoték jednotlivých bank se vyplatí nejen při výběru nového úvěru na bydlení, ale také před koncem doby fixace stávající hypotéky. Můžete totiž získat výhodnější úrokovou sazbu a výrazně tak ušetřit na zaplacených úrocích. Přečtěte si, jak správně refinancovat hypotéku a jak získat co nejnižší úrokovou sazbu.

Mnoho lidí přemýšlí o dobré ceně při koupi nemovitosti. Jednou z variant připadající v úvahu je nemovitost, na níž byl vydán exekuční příkaz k prodeji.

Výrazně lepší výchozí podmínky mají lidé, kterým plyne příjem ze zaměstnání v zahraničí, tj. nejedná se o lidi v zahraničí podnikající. Situace, kdy o hypotéku žádá člověk s příjmy ze zahraničí není pro hypoteční banky v České republice cizí.

Každý 17. žadatel o úvěr padělá bankovní výpisy, které spolu s žádostí dokládá bance nebo úvěrové společnosti. Většina poskytovatelů úvěrů však má sofistikovaný systém, jak "domácí" úpravy na výpisech ihned detekovat. Co všechno banka sleduje a jak padělatele odhalí?

Jak na darování nemovitosti? Jak si zabezpečit dožití v darované nemovitosti? Jaké jsou výhody darování nemovitostí oproti dědění nemovitosti? Na výše zmíněné otázky odpověděl advokát, který se věnuje oblasti darování nemovitostí a zajištění právní ochrany dárce k dožití v nemovitosti.

Hypotéka na stavbu domu svépomocí je jednou z mála poptávaných variant pro financování vlastního bydlení. Ne každému totiž vyhovuje bydlet v bytě a nebo není v aktuální nabídce vhodný dům ke koupi. Jakým způsobem se tedy postupuje při podání žádosti, čerpání hypotéky a jejím splácení? Oproti běžné hypotéce na koupi již hotové nemovitosti je to sice...

Češi se často pouští do nákupů nemovitosti, která jim přináší měsíční příjem v podobě pronájmu. Vyplatí se ale pořád tento typ investice? Pojďme se společně podívat na praktické příklady. Pokud nemáte na účtu dostatek financí k zaplacení, investice do nemovitostí už se Vám nevyplatí. Roční výnosnost nepokryje ani nynější inflací.

Máte v plánu si brát letos hypotéku? Jaká fixace úroku Vás vyjde nejvýhodněji a co dělat, až skončí? Přestože hypotéky téměř skokově podražily, zdražování nepomíjí ani letos. Pojďme se podívat, jaké jsou výhlídky do budoucna, ale i na to, co je dobré vědět o fixaci úroků.

Čeká Vás v blízké době refixace hypotéky? Pokud ano, kdy je nejlepší začít vyjednávat novou úrokovou sazbu? A co je třeba očekávat? Hypotéky jsou u Čechů pořád oblíbené, a to i v době, kdy jejich úrokové sazby rostou strmě nahoru. Letos podle kvalifikovaných odhadů končí fixace zhruba 50 000 dlužníkům. Jsou tak na prahu velkého rozhodnutí, zda...

Uvažujete-li o nákupu nemovitosti, mohou nastat i takové situace, kdy nebudete moci uplatnit na tuto nemovitost okamžitě zástavní právo. V takovém případě Vám může pomoci předhypoteční úvěr. S předhypotečním úvěrem můžete financovat pořízení obecního nebo družstevního bytu, případně ho můžete použít, pokud si necháváte teprve postavit nemovitost...